ye-logo.v1.2

Василь Панчук з Красилівщини стверджує, що вчені свого часу прорахувалися

Суспільство 5085

Теорія біоритмів хибна?

Теорії «трьох біоритмів» людського організму близько ста років. Її авторами стали троє вчених: психолог з Відня Герман Свобода, берлінський лікар Вільгельм Фліс, котрі відкрили емоційний та фізичний біоритми, а також викладач університету з міста Інсбрука Фрідріх Тельчер - дослідник інтелектуального ритму.
Герман Свобода, спостерігаючи за поведінкою своїх пацієнтів, дійшов висновку, що їхні думки, ідеї, імпульси до дії повторюються з певною частотою. Він почав аналізувати початок і розвиток хвороб, особливо періодичність серцевих та астматичних нападів. Результатом цих досліджень стало відкриття ритмічності фізичних та психічних процесів.
Вільгельм Фліс, цікавлячись опірністю людського організму хворобам, не раз задумувався над тим, чому діти з однаковими діагнозами в одні дні мають імунітет, а в інші помирають? Зібравши дані про початок хвороби, температуру і смерть, Фліс пов'язав їх з датою народження. Розрахунки показали, що спади і підйоми імунітету можна прогнозувати за допомогою 22-денного фізичного і 27-денного емоційного біоритмів.
Як і всі педагоги, Фрідріх Тельчер помітив, що здатність студентів сприймати, систематизувати і користуватися інформацією, висловлювати нові ідеї час від часу знижується чи підвищується, тобто має ритмічний характер. Співставивши дати народжень студентів, дати екзаменів і їх результати, він відкрив інтелектуальний ритм, що триває 32 дні.
Усі помирають на «мінімумі»
- Я протягом багатьох років користувався цією теорією і почав помічати, що періодичність усіх трьох біоритмів мого організму помітно розходиться з тими розрахунками, які пропонують учені. Розбіжність складала 2,3-2,6 доби, - каже Василь Панчук з села Митинці на Красилівщині.
Чоловік стверджує, що це невідома сила підказала йому змінити методику розрахунків. За періодичність він взяв не тільки цілі, а дробові числа (наразі не зізнається, які точно), врахував при цьому взаємне положення осей Землі та Місяця. І отримані результати вразили. Періодичність піднесення та спаду емоційного, фізичного, інтелектуального стану не співпадала з його розрахунками щонайбільше на дві-три години.
Спочатку подумав, що його організм, можливо, живе не за загальними законами природи, а має якісь аномальні відхилення. Сумніви вирішив перевірити. На сільському кладовищі вибрав могили ста односельців, на яких зазначені дати народження і смерті. Провів підрахунки і виявив, що за існуючою досі теорією, лише в двадцяти відсотків дата смерті співпадає з найнижчою точкою спаду біоритму. А за його методикою таке співпадання склало дев'яносто відсотків. Розбіжність у 10 відсотків пояснює просто - у сільській місцевості не завжди точно фіксували дні народження, бувало, людям приписували по декілька днів чи місяців, а іноді й цілий рік.
Щоб остаточно розвіяти сумніви, провів розрахунки біоритмів людей похилого віку. Дату їх смерті міг визначити за один або два місяці наперед з точністю до двадцяти хвилин.
- Пік спаду будь-якого зі своїх біоритмів людина повинна пильнувати, як зіницю ока. Бо навіть незначна рана, укол чи звичайна таблетка можуть призвести до смерті, - каже мій співрозмовник і розповідає про випадок, який стався нещодавно в їхньому селі.
Із життя раптово пішов сповнений сил та енергії молодий чоловік. Розтин тіла засвідчив, що причиною смерті стало вживання спиртного. Але ж він й до цього часу пив, і навіть у більших дозах. Просто у нього настав піковий спад біоритму, що викликало смерть. Якби того дня втримався від чарки, то ще довго міг би прожити.
І на протиставлення розповідає, як колись змусив хірурга однієї з хмельницьких лікарень зробити операцію своєму рідному дядькові:
- Випадково підслухав, як анестезіолог налаштовував хірурга відмовитися від проведення операції, мовляв у пацієнта серце слабеньке і не витримає навантаження - навіщо зайвий гріх брати на душу. А я таки наполягав, бо навіть незначна затримка загрожувала раптовою смертю. З операційної хірург вийшов у шоковому стані. Операція пройшла як ніколи успішно. Пацієнта навіть не потрібно було везти в реанімаційне відділення. А причина проста. На момент операції в нього був піковий підйом фізичного біоритму, що дало можливість так легко її перенести.

Вверх і вниз

Василь Панчук настирливо рекомендує людям прислухатися до власних біоритмів, без яких неможлива нормальна взаємодія всіх систем організму. По них можна судити про загальний стан здоров'я. Якщо біоритм порушується, виходить, починається патологія.
А ще він переконаний: якщо б усі українці дотримувалися графіків біоритмів, можна створити фізично сильну і здорову націю.
- Не раз ми чуємо по радіо, бачимо по телевізору та читаємо в газетах про те, що батьки просять надати фінансову допомогу для лікування дитини з вродженими вадами: то серце хворе, то нирки або якийсь інший орган починає відмовляти. А скільки дітей з'являється на світ відсталими розумово та з різними хворобами, яких потім змушені відправляти в спеціальні інтернати. Причина цього в тому, що зачаття відбувалося в пік спаду біоритмів матері. Аби подібного не сталося, кожна людина повинна знати свої біоритми, - продовжує мій співрозмовник.
Та й взагалі, у будь-якій роботі радить дотримуватися графіка біоритмів, щоб не перевантажувати зайвий раз організм. Не рекомендує часто змінювати усталений режим життя або часто переїжджати в інші кліматичні зони. Сам у період пікового спаду фізичного біоритму намагається давати чим менше навантаження на організм. У такі дні не сідає навіть за кермо автомобіля - пікові години просто треба пережити.
Як розповідає Панчук, інтелектуальний ритм керує пам'яттю, здатністю до навчання, розумовою активністю, ясністю мислення, фантазією. Емоційний - впливає на почуття, настрій, емоції, душевність, чутливість до сприйняття світу і самих себе. Фізичний - регулює фізичну і сексуальну активність, силу, швидкість, координацію рухів, опір хворобам, витривалість.
- Інтелектуальний мінімум характерний спадом розумової активності, мислення, погіршенням пам'яті. Цього дня найкраще виконувати просту механічну роботу або й зовсім відпочити. Не варто також вести переговори, укладати угоди, приймати відповідальні рішення. Емоційний мінімум приносить спад душевних сил, бажань, деяку загальмованість, апатію, дратівливість, особливо у жінок. Найгірший період для творчих людей, коли немає емоцій і почуттів для роботи. Цей день несприятливий для закоханих. Фізичний мінімум: спад фізичної, сексуальної активності, втомлюваність, підвищена ймовірність захворювань. Слід зменшити або виключити фізичні навантаження, вживання алкоголю. А максимуми дають можливість осмислити і реалізувати свої здібності, таланти. Це період напруженої праці. Інтелектуалам дозволяє вирішити найскладніші питання і навіть створити щось нове. Час для прийняття відповідальних рішень, ведення переговорів і підписання угод. Емоційний максимум дає почуття наповненості життя, душевного підйому, бажання діяти, творити, кохати. Разом з тим гостро відчувається дисгармонія, відчуження. Під час фізичного максимуму сили б'ють через край, навіть важка праця не стомлює. Настає добра нагода прилучитися до спорту, сходити у сауну, зайнятися коханням. Періоди біоритмів різні. Трапляється, що всі три мінімуми збігаються і настають так звані «чорні дні», і навпаки, бувають періоди великого піднесення... Якщо вдатися до математичних розрахунків, виявиться, що кількість «чорних» і «світлих» періодів у житті однакова, - каже Василь Панчук.
- Звичайно, «чорні смуги» можна обійти, якщо знати свої біоритми. Тому я рекомендував би більше думати не про критичність ситуації, а про періоди активних дій і відпочинку, - каже на завершення нашої розмови Василь Панчук.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую