ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Врятували з-під обстрілів: на Хмельниччині прихистили чотирьох ведмедів з харківського екопарку

Суспільство 2692
Реабілітаційний центр в Сатанові прихистив тварин, які перебували під постійними  обстрілами з боку російської федерації
Реабілітаційний центр в Сатанові прихистив тварин, які перебували під постійними обстрілами з боку російської федерації. Фото: Департамент екології та природних ресурсів

Реабілітаційний центр «Парк хижаків «Арден» прихистив одного гімалайського та трьох бурих відмедів.

Реабілітаційний центр «Парк хижаків «Арден» прихистив одного гімалайського та трьох бурих відмедів, яких до Хмельницького привезли з харківського закладу «Фельдман Екопарк».

Про це повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Хмельницької ОВА.

В Департаменті повідомили, що таким чином реабілітаційний центр «Парк хижаків «Арден» долучився до порятунку тварин, які перебували в зоні постійних обстрілів з боку російської федерації.

“Ризикуючи своїм життям працівники реабілітаційного центру надали транспорт для евакуації тварин і взяли на утримання 4 ведмеді (1-го гімалайського і 3-х бурих). Сьогодні тварини перебувають в тимчасових боксах, після яких їх буде переведено в карантині вольєри”, - повідомили у Департаменті.

Ведмеді будуть проходити реабілітацію на Хмельниччині. Фото: Департамент екології та природних ресурсів

У реабілітаційному центрі тварини будуть жити в умовах, максимально подібних до ареалів проживання диких звірів. Також для них створені умови для лікування, реабілітації та подальшого їх проживання у природних умовах.

За даними “Фельдман екопарку” ведмедів відправили на Хмельниччину 12 квітня.

Додамо, що “Фельдман екопарк” розташований на Харківщині неподалік від кордону з російською федерацією.

До початку війни тут проживали понад 300 видів тварин. У екопарку мешкали понад 2 тисячі тварин, значна кількість яких – рідкісні і зникаючі, занесені до Червоної книги.

Відомо, що на територію харківського «Фельдман Екопарку» перші снаряди потрапили ще в перший день війни 24 лютого. В парку розбиті вольєри внаслідок обстрілів, деякі тварини, зокрема, вовки, втекли, деякі були вбиті. Серед загиблих є лані та валлійські кози, а також великі тварини родини котячих, примати, копитні, сумчасті, птахи.

Наразі територія екопарку продовжує прострілюватися. В день, коли ведмедів відправили на Хмельниччину, територію екопарку обстріляли з «Градів», також було попередження про авіаналіт.

Загалом умови війни є доволі стресовою ситуацією для тварин, які, на відміну від людей, навіть не розуміють, що відбувається. І саме тому їм особливо потрібна увага та допомога господарів, а також всіх тих, хто має змогу допомогти.

Реабілітаційному центр для диких тварин «Парк хижаків Арден» розташований біля Сатанова на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Площа парку 32 гектари.

До приїзду тварин з екопарку у центрі було понад два десятки ведмедів. Найстарший у центрі - ведмідь Тоша. Йому 27 років. Забрали Тошу кілька років тому зі Старого Салтова Харківської області. До 5-річного віку він був цирковим ведмедем і об’їздив з дресирувальником в тісній клітці увесь пострадянський простір. Потім його на 20 років закинули в клітку. За гратами, якщо перевести на людську мову, Тоша зійшов з розуму…

Раніше “Сайт Є” детально писав про життя тварин у “Парку хижаків Арден”. Створений цей реабілітаційний центр для хижих тварин на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Його площа – 32 гектари. Це нова сучасна модель центру для тварин, яка має стати на заміні типовим зоопаркам.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую