ye-logo.v1.2

Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко поділився рецептом ковбаси, яку готують на Хмельниччині

Суспільство 10142
Найголовніше при приготуванні ковбаси – вибрати вдале м
Найголовніше при приготуванні ковбаси – вибрати вдале м'ясо і правильно запекти її, щоб вона була не пересушеною. Фото: klopotenko.com

У 2019 році зіньківська ковбаса була включена до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко запропонував українцям поласувати смачненьким і поділився рецептом чорної зіньківської ковбаси, яку традиційно готують у Хмельницькій області.

«На Хмельниччині її роблять гарячого копчення. Ми зробили у звичайній духовці, спробуйте», — йдеться у дописі на його сторінці у Фейсбуці.

Також на своєму сайті ресторатор радить українцям завітати у село Зіньків, де і виник незвичний спосіб приготування. Тут її коптять, тому вона вражає своїм неповторним смаком та ароматом. Нагадаємо, що зіньківську ковбасу внесли до енциклопедії української гастроспадщини.

Раніше Євген Клопотенко розповідав, що спеціально використовує зіньківську ковбасу у своєму ресторані як інгредієнт до десерту. Щоб через провокацію привертати увагу людей до цього продукту.

Особливості приготування

По-перше, домашня ковбаса має бути з жирної частини свинини. А якщо м’ясо виходить пісним, то обов’язково додавайте сало, аби ковбаса не вийшла сухою. По-друге, нарізане м’ясо (а за необхідності й сало) треба дуже добре вимісити.

Кишки перед використанням обов’язково замочіть, бо зазвичай вони продаються в засоленому вигляді. Їх можна купити на базарі. Потім ретельно промийте, щоб були чистими.

Готові ковбаски на початку запікання змастіть декілька разів кров’ю, щоб у фіналі страва була саме того вороного кольору, який відрізняє її від інших ковбас в Україні.

ІНГРЕДІЄНТИ

  • 2 кг жирної свинячої лопатки
  • 1 ст. л. солі
  • 1 ст. л. свіжозмеленого чорного перцю або суміші перців
  • 3 метри натуральних свинячих кишок
  • 3 головки часнику
  • 1 склянка крижаної води
  • 1 склянка свинячої крові для змащування ковбасок (за бажанням)


ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

КРОК 1
Розігрійте духовку до 160 °С градусів. Ретельно видаліть з 2 кг м’яса прожилки та плівки та подрібніть його ножем на кубики зі стороною 1-2 сантиметри. Складіть в миску.


КРОК 2
Додайте до м’яса 1 ст. л. солі та 1 ст. л. свіжозмеленого перцю, зубчики 3 головок часнику, попередньо пропущених через прес. Ретельно вимішуйте суміш протягом 10-15 хвилин, щоб вона стала щільною, як фарш. Кількість часнику можна збільшувати до смаку.

КРОК 3
Влийте в м’ясо 1 склянку крижаної води і ще раз ретельно перемішайте, щоб суміш повністю її всотала.

КРОК 4
Натуральні свинячі кишки почистьте і промийте. Ви можете взяти й готові магазинні оболонки, але нам більше до вподоби саме домашні.

КРОК 5
Наріжте кишки на шматки завдовжки 40-60 см і наповніть їх фаршем за допомогою спеціальної насадки. Кишки треба начинити якомога щільніше, а кінці зав’язати кулінарною чи звичайною ниткою.

КРОК 6
Намастіть начинені ковбаси кров’ю за допомогою кулінарного пензля та поставте в розігріту духовку. Запікайте протягом трьох годин. Кожні 20 хвилин на початку приготування витягайте ковбасу з духовки та знову з обох боків змащуйте кров’ю. Щоб ковбаса набула чорного кольору й не вийшла занадто сухою, треба повторити цю операцію 5-6 разів.

КРОК 7
Дочекайтеся, поки готова ковбаса повністю охолоне, і подавайте до столу.

Читайте також: Зіньківською ковбасою родини Василенків ласують навіть в Америці та Австралії

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую