ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому виготовляють сонячні мініелектростанції на передову

Суспільство 1337

Завдяки їм військові навіть у польових умовах можуть заряджати телефони та рації.

Студенти і викладачі Хмельницького національного університету виготовляють сонячні мініелектростанції для військових на передову. За свою роботу грошей не беруть — лише на матеріали.

"Через знайомих дізналися, що на фронті є велика потреба у таких мініелектростанціях, тому вирішили допомогти. Звісно, такі розробки в продажу є, але вони дороговартісні: коштують від 7 і більше тисяч гривень. А наші системи — до 5 тисяч гривень. Це вартість матеріалів, ми не беремо гроші за роботу", — пояснює викладач кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Сергій Пундик.

За його словами, повністю зарядженої сонячної батареї вистачає для підзарядки близько 10 телефонів, а також 10 рацій.

"Кожен студент, який у нас навчається, при набутті певного досвіду може впоратися з таким завданням. Вони приходять сюди після занять і допомагають. У комплекті є акумулятор, контролер, сонячна панель, інвертор і лампочка на 12 Вольт для освітлення у темну пору доби. Замовлень зараз багато, але не знаємо, чи вистачить у нас деталей», — додає аспірант Андрій Поліщук.

Від сонячної панелі можна зарядити 10 телефонів і 10 рацій

"На мені підготовка кабельної продукції, спаювання. Все, щоб з'єднувати елементи між собою", — каже студент 5 курсу Андрій Єрій.

В університетській лабораторії вже зробили 5 таких пристроїв на передову, щоб військові могли у польових умовах заряджати свої пристрої.

Студенти працюють після занять

"Зараз над цим працює декілька людей. Можна таку систему зібрати самому за один день. Усі матеріали купуються через інтернет. Зараз багатьох деталей бракує, навіть тих самих панелей. Раніше все постачалося через морські порти, а тепер треба шукати інші шляхи", — каже Сергій Пундик.

Він запевняє, що пересуватись з такою електростанцією не важко, вона важить близько 7 кілограмів разом з сонячною панеллю. Для переноски є спеціальний кейс і захисний чохол для панелі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую