ye-logo.v1.2

Більшість українців підтримують вступ до Євросоюзу та НАТО — результати опитування

Суспільство 2183
Приблизно 87% українців підтримують вступ до ЄС, а 76% — до НАТО
Приблизно 87% українців підтримують вступ до ЄС, а 76% — до НАТО. Фото: ілюстративне nato.int

Також громадяни переконані, що Україна зможе відбити напад російських загарбників.

Приблизно 87% українців підтримують вступ країни у Європейський Союз. А ще 76% — приєднання до НАТО. Про це свідчать результати нового загальнонаціонального опитування соціологічної групи «Рейтинг». Цього разу її представники дослідили, які нині зовнішньополітичні орієнтири мають громадяни. Зокрема, як вони ставляться до лідерів різних країн і оцінюють можливість завершення масштабної війни.

За інформацією «Рейтингу», переважна більшість опитаних досі переконана, що справи в країні рухаються у правильному напрямку. Також 93% вірять, що Україна зможе відбити напад росії. Така думка переважає в усіх областях і вікових групах.

Щоправда, українці почали тверезіше оцінювати терміни перемоги у масштабній війні. Нині 67% респондентів вважає, що для перемоги потрібно щонайменше пів року або дещо більше. У її настання за кілька місяців вірить чверть опитаних, а за кілька тижнів — лише шість відсотків.

Нині 67% респондентів вважає, що для перемоги потрібно щонайменше пів року або дещо більше. Інфографіка: соціологічної групи «Рейтинг»

Нині 67% респондентів вважає, що для перемоги потрібно щонайменше пів року або дещо більше. Інфографіка: соціологічної групи «Рейтинг»

Інтеграція в ЄС і НАТО

У разі проведення референдуму 87% опитних готові підтримати вступ України до Євросоюзу. Проти б висловилися лише чотири відсотки, а вісім — б не голосували. Крім того, 69% вірять, що вступ України в ЄС — це перспектива найближчих п’яти років, а 40% — одного-двох років. Натомість 14% вважають, що наша країна стане членом цього об’єднання у наступні 5-10 років, 3% — 10-20 років. Лише сім відсотків громадян скептично ставляться до євроінтеграційних перспектив.

На відміну від ЄС вступ в НАТО обережніше сприймають жителі східних областей України. Інфографіка: соціологічної групи «Рейтинг»

На відміну від ЄС вступ в НАТО обережніше сприймають жителі східних областей України. Інфографіка: соціологічної групи «Рейтинг»

Серед українців також зросла підтримка вступу в НАТО. За це б на референдумі проголосували 76% респондентів, проти — 10% й взагалі б не голосували — 12%.

«Для порівняння, у березні цього року вступ до Альянсу підтримували 68% опитаних. На відміну від ЄС вступ в НАТО обережніше сприймають жителі східних областей країни», — пояснили представники соціологічної групи «Рейтинг».

Як українці ставляться до світових лідерів

Найвищий показник позитивного ставлення до іноземних лідерів спостерігається у президента Польщі Анджея Дуди, прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона та президента США Джо Байдена.

За останні два місяці покращилося ставлення до канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн. А погіршилося — до президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана та президента Франції Емануеля Макрона.

І вже традиційно абсолютна більшість негативно ставиться до самопроголошених диктаторів білорусі та росії.

Найкраще українці ставляться до Дуди, Джонсона та Байдена, найгірше до путіна та лукашенка. Інфографіка: соціологічної групи «Рейтинг»

Найкраще українці ставляться до Дуди, Джонсона та Байдена, найгірше до путіна та лукашенка. Інфографіка: соціологічної групи «Рейтинг»

Власне оцінки закордонних лідерів є такими:

  • президент Польщі Анджей Дуда — 92% позитивно й 2% негативно;
  • прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон — 89% позитивно й 5% негативно;
  • президент США Джо Байден — 89% позитивно й 6% негативно;
  • президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн — 71% позитивно й 6% негативно;
  • президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган — 59% позитивно й 19% негативно;
  • президент Литви Ґітанас Наусєда — 73% позитивно й 4% негативно;
  • президент Франції Емманюель Макрон — 59% позитивно й 35% негативно;
  • президент Румунії Клаус Йоганніс — 49% позитивно й 9% негативно;
  • прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі — 45% позитивно й 19% негативно;
  • канцлер Німеччини Олаф Шольц — 41% позитивно й 44% негативно;
  • прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан — 20% позитивно й 53% негативно;
  • узурпатор білорусі олександр лукашенко — 2% позитивно й 95% негативно;
  • диктатор рф володимир путін — 0% позитивно й 98% негативно.

Довідково. 13 загальнонаціональне опитування соціологічної групи «Рейтинг» щодо зовнішньополітичних орієнтацій проходило впродовж 18-19 червня в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій. За цей час дослідники запитали думку 1 тисячі 200 повнолітніх громадян. Статистична похибка не перевищує 2,8 відсотка. Відтак результати опитування більш-менш відповідають загальним настроям українців.

Читайте також: Хмельничани про Чернігів: «Люди мешкають навіть в тих будинках, в які був безпосередньо приліт»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую