ye-logo.v1.2

Хмельничани про Чернігів: «Люди мешкають навіть в тих будинках, в які був безпосередньо приліт»

Суспільство 7983
Два тижні бригада комунальників з Хмельницького ремонтувала чернігівські будинки
Два тижні бригада комунальників з Хмельницького ремонтувала чернігівські будинки. Фото: з фейсбука Василя Новачка

Як команда хмельницьких комунальників допомагала відновлювати побитий Чернігів.

З гарною архітектурою, розвиненою інфраструктурою, зручним плануванням, широкими вулицями і тротуарами, а ще з великою кількістю парків і фонтанів. Так виглядав Чернігів до війни. Цього року фонтани у місті не запускали, замість того активно відбудовують зруйновані будинки після бойових дій. Однак навіть попри те, місто і нині залишається охайним і доглянутим. Про це розповідають хмельничани, які допомагали відновлювати у Чернігові зіпсовані російськими окупантами будівлі.

Протягом двох тижнів 26 хмельничан ремонтували покрівлі та склили вікна у будинках, які постраждали від вибухових хвиль. Нещодавно вони повернулися додому. Що вдалося зробити хмельницьким майстрам, як реагували місцеві жителі на допомогу, в якому стані нині перебуває розтрощене місто, сайту «Є» розповів заступник міського голови Василь Новачок.

За його словами, загалом команді вдалося відремонтувати одинадцять шиферних покрівель, більше двох тисяч квадратних метрів м'яких покрівель і понад 250 вікон.

«Будинки, в які безпосередньо прилітали якісь снаряди, наразі не ремонтують. Вони чекають на будівельну експертизу, проєктно-кошторисну документацію по капітальному ремонту або реконструкції. Тільки після того їх будуть відновлювати. Ми ж виконували ремонт будинків, які постраждали від дії вибухової хвилі, що зносила все навколо», - говорить Василь Пилипович.

Команда хмельницьких комунальників, які допомогали Чернігову.

У складі робочої групи хмельничан були працівники ЖЕКів, ремонтно-будівельних бригад, представники «Зеленбуду», ритуальної служби. Частину робіт виконували на автовишках «Міськсвітла» і «Зеленбуду». Як говорить Василь Новачок, чернігівські управляючі компанії віддавали їм більш складні випадки, де було зруйновано не лише покриття, але й дерев’яний каркас покрівлі.

У будинках, які ремонтували комунальники, продовжували жити люди. Попри руйнування, мешкають чернігівчани й у тих приміщеннях, в які безпосередньо відбувся приліт. На жаль, хмельничани стикнулися з негативною реакцією на їх роботу з боку місцевих мешканців.

Вибуховою хвилею знищувало шиферні покрівлі, вибивало вікна.

«Спілкувалися з людьми і отримали не найкращі враження від того спілкування. Ніхто з місцевих не запропонував допомогти: якийсь збитий шифер зібрати чи замести сміття. Чи запропонувати води попити або руки помити. Неприємно здивований реакцією мешканців тих будинків, які відновлювали, - зазначає Василь Пилипович. - Місцеві бабусі розказували нам, як ми неправильно покрівлю робимо. Про те, що їм треба повністю нову покрілю зробити, а не використовувати старі матеріали. Про те, що не можна заїжджати на клумбу. Про те, коли будемо їм балкон робити».

Працювали хмельничани з восьмої ранку і до 18-19 вечора, а жили у комунальному готелі. Обіди їм готували у школі, в якій у період бойових дій годували місцеву тероборону, та привозили їм страви прямо на об’єкт.

«Дуже добре відпрацювала приймаюча сторона – профільне управління, міський голова. Нам забезпечили нормальні умови проживання. Готель, в якому ми жили, також постраждав від обстрілів. Багато вікон закриті фанерою. Але разом з тим вода є, санвузли працюють. Спати було де. Хлопці снідали і вечеряли в готелі, а обіди нам привозили», - додає заступник міського голови.

Хмельничани ремонтували дахи і склили вікна.

Це вже не перша поїздка комунальників у міста, які постраждали від війни. У травні команда хмельничан працювала в Запоріжжі. Там вони будували земляні укріплення. Тепер кажуть: роботу в Хмельницькому ніхто не відміняв, а її тут теж чимало. Водночас розуміють, якщо до них знову звертатимуться з міст, яким потрібна допомога, відгукнутися треба.

Нещодавно хмельничани повернулися додому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую