ye-logo.v1.2

Не усі учні повернуться за парти, або Три сценарії відновлення навчання у Хмельницькому

Суспільство 11545
У школах навчальний рік має стартувати 1 вересня, а в університетах і училищах може дещо раніше — з 15 серпня
У школах навчальний рік має стартувати 1 вересня, а в університетах і училищах може дещо раніше — з 15 серпня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Батьки не повинні здавати гроші на облаштування укриттів, адже їх виділять з міського бюджету.

В Україні навчання у школах попри війну має стартувати з 1 вересня. Відповідне рішення вже ухвали члени уряду. Однак чи повернуться учні за парти, чи здобуватимуть освіту вдома, залежатиме від безпекової ситуації та наявності укриттів. Як виявилося, не усі школи мають приміщення придатні для їх облаштування. Тому сайт «Є» з’ясував, у якому форматі може розпочатися новий навчальний рік у Хмельницькій громаді. А також — чи потрібно здавати батькам гроші на облаштування бомбосховищ.

Передбачено, що готовність шкіл до відновлення очного навчання визначатимуть комісії обласних військових адміністрацій. Зокрема, це залежатиме від наявності в них укриття. Як пояснив начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій, відповідальність за його стан покладається на засновника навчального закладу (наприклад, міську раду) та його керівника.

Також школа повинна мати якісну систему оповіщення, позначення шляхів евакуації до укриття, запаси води, медикаментів і всього необхідного. Перед відновленням очного навчання її територію на наявність вибухонебезпечних предметів мають оглянути рятувальники.

Три сценарії відновлення навчання у Хмельницькому

Нині думки батьків розділилися. Частина з них вважають, що учні з 1 вересня мають повернутися за парти. На їх переконання, так діти матимуть кращий рівень знань. Інші — виступають за дистанційне навчання, адже побоюються російських ракетних ударів. З пересторогою до відновлення очного навчання ставиться й заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.

«Поки літають російські ракети, в Україні немає повністю безпечних місць. Особисто вважаю, що максимальна безпека дітей важливіша, ніж їх повернення за парти. Після Кременчука ця проблема стала ще гострішою. Я б волів, щоб діти поки що вчилися вдома. Але остаточне рішення за комісією обласної військової адміністрації», — розповів Михайло Кривак.

Хмельницькі школи вже розробили короткотермінові стратегії, як вони навчатимуть дітей. Є три можливі сценарії — очна, дистанційна та змішана форма освіти.

Не усі школи мають придатне для облаштування укриття приміщення. Наприклад, такою є ЗОШ №7. Поблизу неї також відсутні будинки й підприємства з бомбосховищами, у які швидко можуть перейти діти. Тож у таких школах з 1 вересня учні вчитимуться дистанційно.

«Є школи з укриттями, які можуть вмістити усіх учнів і персонал. Там навчання буде очним. А деякі заклади мають укриття, які можуть сховати лише частину учнів. Тому у них діятиме змішана форма освіти: частина класів вчитиметься офлайн, інша — дистанційно», — пояснив заступник міського голови.

Чи потрібно батькам задавати гроші на ремонт бомбосховищ

За словами Михайло Кривака, наразі у Хмельницькому вивчають, скільки кожному з дитсадків і шкіл потрібно коштів для облаштування укриттів. Насамперед йдеться про роботи, пов’язані з проведенням води й водовідведенням, облаштуванням санвузлів, освітленням, влаштуванням розеток і бездротового інтернету.

Кошти будуть виділені на найближчій позачергові сесії міської ради. Тож у навчальних закладів буде майже два місяці, щоб провести необхідні роботи.

«Батькам не потрібно здавати гроші ні на облаштування бомбосховищ, ні на інші потреби. Я на цьому наголосив кожному керівникові навчального закладу. Ці гроші будуть виділені з міського бюджету. Це позиція міського голови й міської ради», — наголосив посадовець.

До теми: У Хмельницькому перейменували кілька шкіл і змінили їх тип (Список)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую