ye-logo.v1.2

Ракетний удар по ТЦ у Кременчуці: які фейки вигадує російська пропаганда

Суспільство 3494
Навколо обстрілу ТЦ в Кременчуці росіяни почали створювати фейки
Навколо обстрілу ТЦ в Кременчуці росіяни почали створювати фейки. Фото: kremen.today

Кремлівська пропаганда поширює дезінформацію про обстріл ТЦ у Кременчуку.

Російські пропагандисти почали створювати фейки навколо ракетного обстрілу торгівельного центру у місті Кременчук Полтавської області, який відбувся 27 червня.

Нагадаємо, що командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що літаки окупантів злетіли з російського аеродрому «Шайковка», а пуски здійснювалися з Курської області. В результаті ракети влучили в людний торговий центр. Наразі відомо про 18 загиблих (станом на 10:30 28 червня).

СБУ заявила, що невідкладно розпочала розслідування ракетного обстрілу цивільних об’єктів у Кременчуці. Слідчі відкрили провадження за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України — порушення законів та звичаїв війни.
Російські пропагандисти часто використовують тактику створення багатьох фейкових версій, коли в результаті дій окупантів є багато цивільних загиблих. Так було, коли окупанти збивали малайзійський ”Боінг”, вдарили по пологовому будинку в Маріуполі або нанесли ракетний удар по вокзалу у Краматорську.

Так відбулося і зараз.

Наприклад, один з “воєнкорів”, який активно поширює російську пропаганду, майже одразу після влучання у торговий центр написав, що цілилися у нафтопереробний завод. Відстань від ТЦ “Амстор” до нафтопереробного заводу понад 7 кілометрів.

Фейки начали вигадувати одразу після обстрілу

Це була перша версія. Далі пропагандисти вже почали шукати інші варіанти.

Так, вже 28 червня, у російських ЗМІ поширюється інформація, що влучання ракети у торговельний центр це ніби фейк, а насправді вони влучили у завод “Дормаш”.

Пропагандисти намагаються поширювати фейк, що ТЦ не працював з березня

Також публікації пропагандистів йдеться про те, що нібито торговий центр не працював з березня. Для цього пропагандисти вказують, що нібито не знайшли фото з хештегом “Амстор”. Хоча такі фото є, наприклад”, в Інстаграмі, де є реклама магазину аксесуарів для мобільних телефонів. 

Більше того, про те, що центр працював говорять і сторінки магазинів, які розташовані в торгівельному центрі.

Також варто відзначити, що ці версії з високою долею вірогідності російська пропаганда буде активно поширювати за кордоном, зокрема, серед російськомовного населення. Подібне було після того, як стало відомо про звірства росіян у Бучі або після авіаударів по Маріуполю.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую