Гаряча тема:
- Війна
На Бакоті збирають волонтерів, щоб облаштувати житло для переселенців
Волонтерський спільнобуд триватиме впродовж тижня. Разом ремонтуватимуть приміщення і реклаксуватимуть на березі Дністра. Пропонують долучитися всім охочим.
Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну на Бакоті, що на Кам’янеччині, розпочали приймати людей, які тікали від війни. Житло для них облаштували у приміщенні колишньої школи в селі Гораївка. Там торік організатори фестивалю «Respublica» — ГО «Територія» створили простір для митців і туристів. Зробили мінімальний ремонт, встигли провести митецьку резиденцію та художній пленер. Активісти планували, що в майбутньому приміщення буде також хостелом для туристів. Однак нині воно стало тимчасовою домівкою для переселенців.
У перші дні війни тут зупинялося багато людей, які через кілька днів їхали далі. Водночас деякі з них вирішили затриматися в Гораївці на тривалий термін. Так у колишній школі близько п’яти місяців мешкало 16 людей. Зараз там залишається проживати восьмеро переселенців.
«Ще в лютому до нас подзвонили зі Староушицької громади і сказали, що є велика потреба в приміщенні, де можна розмістити людей. Ми приїхали і почали їх приймати. Потім знайомі з Харкова, Херсона дзвонили і просили знайти їм якесь житло в Хмельницькому чи в Кам’янці. Ми казали, що є абсолютно безкоштовне приміщення в Гораївці. Якщо воно підходить, то можна там жити скільки знадобиться. Повідомляли про це також в соцмережах і до нас зверталися інші люди», - згадує голова ГО «Територія» Андрій Зоїн.
Представники громадської організації стали опікуватись переселенцями: шукали їм продукти, необхідну техніку, обігрівачі. Допомагали з необхідним забезпеченням також волонтери, люди з громади, «Червоний хрест». Активісти спршу проводили в прихистку для переселенців майже весь свій час, лише періодично виїжджаючи в місто. Зараз навідуються туди раз чи двічі на тиждень. Як каже Андрій, приміщення школи старе, тож доводиться регулярно щось ремонтувати.
Стару школу торік перетворили в туристичний і мистецький простір, а тепер це прихисток для переселенців.
Тепер до активістів знову звернулися з проханням прийняти нових переселенців, яких евакуйовуватимуть з зони бойових дій. Для того, щоб розмістити їх, приміщення потрібно підготувати. Тому волонтери покликали на підмогу команду небайдужих від організації «Будуємо Україну разом» (БУР).
«В школі є багато кімнат, але вони не облаштовані. Ми хочемо створити необхідні умови для життя: встановити додаткові ліжка, столи, провести електрику. Так, щоб можна було прийняти ще кілька сімей. Покликали на допомогу «БУР». Вони приїжджають до нас на тиждень. Будуть робити хлів, де зберігатимемо дрова на зиму, і в спортзалі допоможуть зробити дерев’яну підлогу. Всі вікна в школі ми вже замінили на пластикові. Нам зробили донат з-за кордону знайомі музиканти. Тепер тут можна буде за потреби жити і взимку», - говорить він.
Волонтерський табір триватиме протягом тижня.
Також активісти запрошують долучитися до благочинної справи всіх охочих – допомогти з ремонтом і провести атмосферно час на березі Дністра.
«У «БУРа» зараз багато таборів. Вони на сході України активно все відбудовують. Через це не можуть до нас набрати повну команду. Тому ми робимо анонси, щоб більше людей відгукнулося і приїхали до нас на Бакоту відпочити та долучитися до доброї справи, - додає Андрій. - Ми можемо прийняти багато охочих людей. У нас є кімнати з ліжками, багато наметів, спальників. Літо, можемо і біля води розмістити».
Волонтерський спільнобуд триватиме з 14 по 21 серпня. Волонтери працюватимуть по чотири години на день, а далі культурно-освітня програма. Ранок починатимуть з йоги та купання в річці. Тих, хто хоче долучитися до волонтерського табору, варто написати Андрію Зоїну у фейсбук.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: