ye-logo.v1.2

На Бакоті волонтери «БУРу» облаштовуватимуть мистецький простір-хостел

Туризм 2500
Незабаром на Бакоті розпочнуть організовувати мистецький простір
Незабаром на Бакоті розпочнуть організовувати мистецький простір. Фото: з фейсбуку

Резиденцію для митців та туристів створять в приміщенні колишньої школи.

На Бакоті, що на Хмельниччині, створюють місце, яке має стати туристичним та мистецьким простором. Діятиме він на базі школи, яка не функціонує, в селі Гораївка. За його облаштування взялися організатори фестивалю «Respublica» — ГО «Територія».

Отримавши підтримку місцевої влади та громади, автори проєкту організували збір коштів на облаштування простору-хостелу. За кілька місяців на Спільнокошті зібрали 100 тисяч гривень, ще сто тисяч їм має перерахувати фонд «Відродження». Саме за ці гроші й планують збудувати осередок для митців і туристів. Перші роботи планують розпочати за тиждень-два.

«Спільнокошт має перерахувати вже гроші, які ми зібрали, і ми одразу почнемо облаштовувати простір. Маємо показати, що це дійсно мистецький простір – ззовні та зсередини стіни розмалюємо. Займемося благоустроєм: потрібно встановити душові кабіни, зробити нормальні вбиральні. Можливо, замінимо підлогу. Хочемо зробити дерев’яні ліжка, бо поки тут зараз стоять старі залізні», - розповідає автор ідеї Андрій Зоїн.

Допомагатимуть активістам з ремонтом волонтери з різних куточків України від організації «Будуємо Україну разом» (БУР). Приїде команда із десяти людей.

«Буде кілька майстрів, які знаються на роботі, а потім нам допомагатимуть «бурівці». Вони оголосили набір, збирають зацікавлених людей. Як тільки гроші нам перерахують, тоді кличемо людей до праці», - уточнює Андрій.

Вже цього літа в просторі хочуть приймати туристів та митців. Тут організовуватимуть мистецькі резиденції, пленери.

Попри те, що приміщення не облаштоване відповідно, перші його відвідувачі вже є. Саме зараз там завершується перший художній пленер, на якому зібралося 15 митців. За словами Андрія Зоїна, художників для заходу обрали різнопланових. Одні пишуть живописні картини на полотнах, інші малюють мурали на тамтешніх будинках, дехто створює інсталяції. Є й ті, хто займається відеоартом.

Результати першого мистецького пленеру на Бакоті.

«На кінець липня запланована ще одна мистецька подія. Буде мікс художників і музикантів. Вони надихатимуться Бакотою, а потім створюватимуть цікаві проєкти», - додає він.

У час, коли мистецькі події не відбуватимуться, простір буде хостелом для туристів, яким займатиметься громада.

До теми: На Бакоті запрацював туристично-інформаційний центр.

Нагадаємо, у жовтні минулого року десять днів волонтери зі всієї України допомагали відновлювати історичну будівлю у мікрорайоні Гречани в Хмельницькому. Тридцять учасників благодійної організації «БУР» разом з місцевими активістами працювали над створенням культурно-освітнього простору в «Народному домі».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую