ye-logo.v1.2

Яким має бути навчання в умовах війни: що думають хмельничани (Відеоопитування)

Суспільство 5121

Частина людей вважає, що нині дітям небезпечно повертатися за парти.

Попри війну навчання розпочнеться у вересні, але не усі діти сядуть за парти. Це залежатиме від наявності у школах укриттів і достатньої кількості місць у них. Також у Хмельницькій обласній військовій адміністрації обіцяють врахувати думку батьків. Тож сьогодні, 9 серпня, начальник ОВА Сергій Гамалій ініціював опитування. Не минуло й дня, як своєю думкою поділилося кілька тисяч людей. Сайт «Є» також вирішив дізнатися, яку саме форму освіти в умовах війни підтримують хмельничани: очну чи дистанційну. Думки людей розділилися.

Частина хмельничан переконана, що до завершення війни навчання має бути виключно дистанційним. За їх словами, вдома дітям буде безпечніше. Окупанти можуть бити ракетами по школах. Більшість закладів до цього не готові, адже не мають бомбосховищ.

Інші кажуть, що навчання має бути очним — дітям потрібно в живу спілкуватися з однолітками. Для декого це вимушений крок, адже їм потрібно ходити на роботу. Однак навіть прихильники повернення за парти переконані, що очне навчання може стартувати лише за наявності у школах уриттів.

Вимушена переселенка з Лиману Донецької області розповіла, що у Хмельницькому готова віддати дитину до школи. За її словами, на відміну від її рідного міста тут відносно спокійно.

Також частина хмельничан все ще вагається. Як розповів вчитель історії одного з місцевих ліцеїв, в умовах війни ніхто не може гарантувати стовідсоткової безпеки. Показовим є ракетний удар по центру Вінниці. Тому це має бути індивідуальне рішення кожної матері та батька. Саме ж чоловік теж до кінця не визначився, чи віддавати дитину до школи.

Попередні результати опитування Сергія Гамалія

У своєму телеграм-каналі начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій створив опитування, чи потрібно розпочинати офлайн навчання на Хмельниччині. На вибір запропонував три варіанти відповіді: «Так», «Категорично ні» й «Так, але лише за наявності укриттів».

Це опитування стартувало вранці 9 серпня й досі триває. На час написання матеріалу (17:00) вже проголосувало понад 4 тисячі 700 людей. Поки що найбільше, 46 відсотків, висловилося, що категорично проти початку очного навчання. Повістю підтримує цю форму освіти 18 відсотків. Ще 36 відсотків вважає, що діти можуть повернутися за парти, лише за умови наявності у школах укриттів.

Не минуло й дня, як своєю думкою поділилося кілька тисяч людей. Фото: знімок з телеграм-каналу Сергія Гамалія

Не минуло й дня, як своєю думкою поділилося кілька тисяч людей. Фото: знімок з телеграм-каналу Сергія Гамалія

Нагадаємо, наразі відомо, що з 579 шкіл Хмельниччини у 198 навчання буде дистанційним через відсутність укриттів. За змішаною схемою планують організувати навчання у 20 закладах фахової передвищої освіти, 12 закладах профтехосвіти та 11 вишах.

«Решта шкіл, одинадцять закладів професійної технічної освіти та два заклади вищої освіти за умови відповідності сховищ вимогам розглядають варіант відновлення очної форми навчання», — зазначив заступник директора обласного департаменту освіти науки, молоді і спорту Хмельницької ОВА Олег Мартинюк.

У багатьох закладах освіти тривають роботи з облаштування захисних споруд. Нині підрядники проводять там ремонти та купують все необхідне для забезпечення належних умов перебування учнів. Переважну частину таких робіт заплановано завершити до 18 серпня.

А у Волочиській громаді вже вирішили, що школярі розпочнуть новий навчальний рік дистанційно.

Читайте також: Обдаровані діти з Хмельницького отримають персональні стипендії (Список)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую