ye-logo.v1.2

У перемогу над росією вірить 98% українців

Суспільство 1480
Більшість українців вважає, що країні вдасться відновити кордони 1991 року
Більшість українців вважає, що країні вдасться відновити кордони 1991 року. Фото: ілюстративне з фейсбуку Міноборони

Також переважна більшість громадян вірить у перспективне майбутнє України.

Міжнародний республіканський інститут (далі IRI) зі США дослідив, як українці оцінюють перспективи перемогти російських окупантів, їх погляди на майбутнє, рівень підтримки влади. Виявилося, що переважна більшість людей вірить, що ворога вдасться здолати.

Згідно з дослідженням IRI, переважна більшість українців вірить у перемогу над ворогом. Таку думку висловили 98% опитаних. Для порівняння, це на один відсоток більше, ніж у квітні.

Однак оцінки майбутнього України дещо нижчі. Наприклад, скоріш перспективним його вважає 93% респондентів, а скоріш безнадійним — лише 3%. Крім того, у гарне майбутнє нинішнього покоління молоді вірять 84% громадян.

Головними цілями для розвитку України на наступні десять років більшість людей називає відновлення територіальної цілісності країни та боротьбу з корупцією. Зокрема, 64% переконані, що мають бути відновлені кордони країни станом на 1991 рік. Також за важливе вони вважають зміцнення обороноздатності, забезпечення високого рівня економічного розвитку, вступ до Євросоюзу та НАТО.

Найвищу підтримку мають армія та президент

Загалом рівень схвалення діяльності усіх державних інститутів нині вищий за невдоволення. Найвищу суспільну підтримку нині мають Збройні Сили України та президент, а найнижчу Верховна Рада.

Отож, до різних інституцій опитані ставляться так:

  • Збройні Сили України — 98% схвалюють і менш як 1% не схвалюють;
  • президент Володимир Зеленський — 91% схвалюють і 7% не схвалюють;
  • Міністерство закордонних справ під керівництвом Дмитра Кулеби — 81% схвалюють і 7% не схвалюють;
  • поліція — схвалюють 75% і не схвалюють 18%;
  • Міністерство оборони під керівництвом Олексія Резнікова — 75% схвалюють і 8% не схвалюють;
  • Рада національної безпеки і оборони України — 72% схвалюють і 12% не схвалюють;
  • місцеве самоврядування — 68% схвалюють і 27% не схвалюють;
  • Кабмін під керівництвом Дениса Шмигаля — 61% схвалюють і 20% не схвалюють;
  • Верховна Рада — 53% схвалюють і 37% не схвалюють.

Міжнародна політика

Переважна кількість українців вважає, що найбільшу допомогу в боротьбі з росією країна отримала від Польщі, США та Британії. Таку думку висловили від 60% опитаних.

Щодо економічної інтеграції України, то 80% респондентів підтримує її вступ до Європейського Союзу. Попри масштабну війну все ще один відсоток вважає за необхідне вступати до Митного союзу з росією, білорусією та Казахстаном. Ще 14% думають, що необхідно інтегруватися у будь-які інші економічні об’єднання.

Вступ до НАТО на референдумі готові підтримати 72% громадян. Натомість 7% проголосували б проти, а 15% — не прийшли б на нього.

Довідково. Це опитування на замовлення IRI проводила Соціологічна група «Рейтинг». Воно проходило в усіх регіонах країни, крім тимчасово окупованих територій. Впродовж 27-28 червня дослідники поцікавилися думкою 2004 повнолітніх громадян, які не виїхали за кордон. Отримані результати є репрезентативними й загалом відповідають суспільній думці.

Читайте також: За відбудову України має заплатити росія: що думають люди про повоєнне відновлення країни

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую