ye-logo.v1.2

Журналісти та громадські активісти обрали «почесних хмельничан»

Суспільство 3198
ЛАРИСУ ПРИТУЛЯК

Напередодні Дня міста «Проскурівський телеграф» визначив, кого назвуть «Почесним хмельничанином» журналісти та громадські діячі.

Адже це люди, які співпрацюють чи якимось чином перетинаються з численною кількістю представників найрізноманітніших професій і сфер життя. В опитуванні взяли участь 22 журналісти і 6 лідерів громадських організацій.

1. ІВАН БУХАЛ впевнено посів перше місце. Більшість опитаних відзначили Івана Васильовича, як людину, яка найбільше вклала у розбудову міста. Саме при ньому воно «народжувалося»: будувалися заводи, вокзали, житло.   
Іван Бухал приїхав у Хмельницький 53 роки тому, і гадки не мав, що стане його першою особою. Спочатку він працював в депо ст. Гречани, потім у Хмельницькому будівельному управлінні №1, будівельному управлінні «Опорядбуд». У 1979 році Іван Васильович Бухал був обраний першим заступником голови виконкому Хмельницької міської Ради народних депутатів, а з серпня 1980 до березня 1990 років – голова виконавчого комітету. У 2004 році рішенням сесії Хмельницької міської ради Івану Васильовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницький».

2. МИКОЛА МАЗУР в рейтингу «акул пера» та громадських діячів на другому місці. «Геніальна і дуже самобутня людина», – саме так охарактеризувала його більшість опитаних. Микола Іванович живе у Хмельницькому 42 роки. Він найбільше зробив для створення іміджу міста, адже він – автор споруд і пам'ятників, які прикрашають Хмельницький. Згідно з Указом президента минулого року Миколі Мазуру присвоєно почесне звання «Народний художник України».

3. ВОЛОДИМИРА ШВЕЦЯ, директора департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів опитані назвали «старійшиною міського депутатського корпусу», найкомпетентнішим народним обранцем.
Володимир Федорович – депутат міської ради п'яти скликань, чотири з яких він очолював депутатські комісії, розробник Статуту територіальної громади міста, яким місто керується і нині. Його відзначили як справжнього професіонала та ініціативну людину, яка «на одному ентузіазмі робить для міста багато корисного».

4. СЕРГІЙ ЄСЮНІН, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Звання «Почесний» отримав за те, що «зістарив» наше місто і найбільше знає про його історію. Сергій Петрович віднайшов історичні джерела, які свідчать, що Хмельницькому насправді 579 років. У Хмельницькому Сергій Єсюнін мешкає 37 років, тому по праву вважає його рідним. З 1995 року пройшов шлях від молодшого до провідного наукового співробітника Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Лауреат багатьох премій з історії та краєзнавства, з минулого року – заслужений працівник культури України.

5. ЛАРИСУ ПРИТУЛЯК знають як високопрофесійного акушера-гінеколога, яка доклала багато зусиль до того, щоб жінки народжували «по-новому». Сьогодні вона заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні з акушерсько-гінекологічної роботи. За 20 років проживання у Хмельницькому, завдяки Ларисі Вікторівні на світ народилося тисячі маленьких хмельничан.
В опитуванні звучали імена й інших відомих хмельничан. Свою частку визнання отримали Микола Бенедищук, директор єдиної в Україні школи іконопису «Нікош», Ірина Мерлені, олімпійська чемпіонка, Микола Балема, художній керівник ансамблю «Козаки Поділля». Відзначили також Аллу Пундик, директора обласного театру ляльок, Олексія Стефанчука, завідуючого травматологічним відділенням Хмельницької міської лікарні, Ігоря Цмура, директора, художнього керівника Хмельницького муніципального камерного хору. Значну частину голосів від журналістів та громадських діячів отримав Михайло Чекман, як людина, яка «творила історію міста».  Однак  рейтинг складали серед сучасників.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую