ye-logo.v1.2

Хмельницький готується до зими в умовах війни — Симчишин

Суспільство 2374
Українцям варто готуватися до того, що взимку ворог може бити по газових, тепловим і електромережам
Українцям варто готуватися до того, що взимку ворог може бити по газових, тепловим і електромережам. Фото: ілюстративне freepik.com

В місті формується матеріальний резерв будматеріалів, дизельних генераторів, пунктів обігріву.

Ввечері 11 вересня російські окупанти завдали ракетного удару по Харківській теплоелектроцентралі. Як наслідок, було повністю знеструмлено Харківщину й Донеччину та частково — Запорізьку, Дніпропетровську і Сумську області. Окупанти можуть надалі вчиняти подібні терористичні акти, щоб взимку залишити українців без тепла й електроенергії. До такого розвитку подій готується й Хмельницький. Деталі розповів міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, невдовзі Хмельницький буде повністю готовий до приходу холодів. Цей осінньо-зимовий період ймовірно буде надзвичайно складним. Мова йде не лише про опалення, а й боротьбу зі снігом й ожеледдю. Наприклад, технічна сіль здорожчала у чотири з половиною рази й вона у дефіциті.

«Однак найбільшою проблемою є російські окупанти. Ми маємо справу з цинічним і підлим ворогом, який цілеспрямовано нищить комунальну інфраструктуру. Тож ми готуємося до різних сценаріїв», — зазначив Олександр Симчишин.

Він запевняє, що комунальники готові до можливих ворожих обстрілів. До того ж у Хмельницькому немає великих теплоелектроцентралей. Місцева система теплопостачання є досить децентралізованою й місто має велику кількість середніх і маленьких котелень та теплових пунктів.

Хоча ворог не зможе їх всіх знищити, вразливим місцем залишаються мережі, які розташовані за межами обласного центру. На такий випадок триває поповнення матеріального резерву. Міська рада купує усе необхідне: будівельні матеріали, пальне, дизельні генератори, пункти обігріву…

За словами Олександра Симчишина, наразі у матеріальному резерві міської ради перебуває 135 нових дизельних генераторів. Паралельно їх купують комунальні підприємства. Як правило, це генератори середньої та великої потужності. Крім того, ними вже забезпечили усі міські медзаклади зі стаціонарами. Ще кілька сотень генераторів і три мобільні котельні Хмельницький розраховує отримати за допомогою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Попри це кожен хмельничанин теж має підготуватися до надзвичайних ситуацій, спричинених можливими російськими обстрілами.

«На випадок відсутності газу, потрібно мати хоча б електроплиту та електрочайник. Якщо ви живете у приватному будинку, потрібно мати дизельний генератор малої потужності. Жителям багатоквартирних будинків теж варто зібрати гроші, щоб придати генератор відповідної потужності», — наголосив міський голова.

До теми: Буржуйки, електрообігрівачі та утеплення, або Як не замерзнути, якщо зникне газ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую