ye-logo.v1.2

«Ми тікали заради дітей»: у Хмельницький евакуювали пів сотні жителів Харківщини

Суспільство 2269
Більшість з евакуйованих — це сім
Більшість з евакуйованих — це сім'ї з маленькими дітьми. Фото: автора

Вимушених переселенців супроводжувала віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Сьогодні, 9 жовтня, Хмельницький відвідала віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. Вона приїхала, щоб дізнатися про умови проживання внутрішньо переміщених осіб і готовність області прихистити більше людей. В одне з таких місць компактного проживання вона прибула з пів сотнею жителів Харківщини.

Більшість з евакуйованих — це сім’ї з маленькими дітьми. Зокрема, з нещодавно звільнених від російських окупантів населених пунктів Харківщини. Усі небагатослівні, адже стомлені від важкої дороги й пережитих жахів війни. Кажуть, що були змушені тікати заради своїх дітей. Там, де вони живуть, немає ні електроенергії, ні газу, ні зв’язку. Вижити з дітьми взимку в таких умовах надзвичайно важко. Особливо, коли ворог продовжує вести свої обстріли.

Жителька звільненого у вересні Куп’янська, ледь стримуючи сльози, каже, що впродовж всієї окупації їй доводилося ховатися. Виживати було важко, адже вона прикута до візка. Нині мріє стати на ноги, адже перед початком масштабної війни вона проходила реабілітацію, яка давала перші позитивні результати. Ірина Верещук пообіцяла жінці, що їй допоможуть з цим.

Жителька Куп’янська нині мріє знову стати на ноги

Жителька Куп’янська нині мріє знову стати на ноги

Евакуйованих поселили в одному з хмельницьких дитсадків, який тимчасово став місцем компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. Вони перебуватимуть тут, поки їм не знайдуть кращі умови для життя. Попередньо — до початку листопада.

«Ми доробили укриття нашого, щоб воно могло прихистити більшу кількість людей, — розповідає директорка дитсадка Оксана Лижник. — Дітей поки що розподілили між іншими дитсадками міста. Поки що приймаємо внутрішньо переміщених осіб. Орієнтовно до листопада».

Дитсадок стане лише тимчасовим місцем для проживання вимушених переселенців

Дитсадок стане лише тимчасовим місцем для проживання вимушених переселенців

Наразі у Хмельницькій області зареєстровано орієнтовно 103 тисячі внутрішньо переміщених осіб. А загалом на території краю побували приблизно 370 тисяч вимушених переселенців. Більшість — транзитом.

Хмельниччина готує місця для розміщення ще 75 тисяч вимушених переселенців

Хмельниччина готує місця для розміщення ще 75 тисяч вимушених переселенців

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, напередодні зими Хмельниччина готує місця для розміщення ще 75 тисяч переселенців. Облаштовувати їх будуть поступово, але вже у найближчі тижні планується підготувати щонайменше п’ять тисяч місць для розселення.

Читайте також: Хмельницьких старшокласників навчають стріляти зі справжньої зброї

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую