ye-logo.v1.2

Як стати помітнішим на дорозі: хмельничан-пішоходів закликають використовувати світловідбивачі

Суспільство 2747
Особливо слід подбати про наявність світловідбивачів на одязі дітей
Особливо слід подбати про наявність світловідбивачів на одязі дітей. Фото: Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області

Також пішохода від можливої аварії у темну пору може врятувати світлий одяг.

В умовах аварійних відключень електроенергії, спричинених російськими обстрілами, у темну пору доби потрібно бути якомога обережнішим на дорогах. В таких умовах пішоходи стають майже невидимими для автомобілістів. Щоб уникнути можливих аварій, людей закликають одягати світлий одяг і світловідбивачі.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області, світловідбивачі або флікери допоможуть стати помітними на дорозі. Вони відбиватимуть світло у сутінках, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода й зупинити авто.

«Під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів. Але, якщо пішохід має на собі світловідбиваючі елементи, то відстань його видимості на дорозі збільшується до 130-150 метрів, а з дальнім світлом фар — від 300 до 400 метрів», — зазначили у Службі автомобільних доріг.

Також значення відіграє й колір верхнього одягу. Світле вбрання пішоходів є помітнішим для водіїв на темних дорогах. Це варто врахувати, особливо якщо мова про безпеку дітей.

У темному одязі пішоходи стають маже непомітними для водіїв. Інфографіка: Нацполіції

У темному одязі пішоходи стають маже непомітними для водіїв. Інфографіка: Нацполіції

Читайте також: Що таке графіки аварійного відключення та чому їх не оприлюднюють - пояснення «Хмельницькобленерго»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую