ye-logo.v1.2

Що таке графіки аварійного відключення та чому їх не оприлюднюють - пояснення «Хмельницькобленерго»

Суспільство 4664
Порядок черг, місце та тривалість відключень контролює «Укренерго»
Порядок черг, місце та тривалість відключень контролює «Укренерго». Фото: ілюстративне pixabay.com

Енергетики пояснили, що графік аварійних відключень - це не перелік населених пунктів та вулиць.

Уже декілька днів поспіль мешканці Хмельниччини час від часу перебувають без світла. Через навантаження на енергосистему, пошкоджену обстрілами російських окупантів, сьогодні в області було запроваджено графіки обмеження електричної енергії.

Утім, споживачам варто розуміти, що аварійні відключення – це не планові графіки відключення, де можна було б прописати вулиці чи адреси будинків, пояснюють енергетики. В «Хмельницькобленерго» розповіли, чому в ситуації, що наразі склалася, неможливо оприлюднити перелік населених пунктів та вулиць, як і години початку та завершення відключення.

Що таке графік аварійного відключення?

Це перелік електричних адрес (вузлів електромереж), до яких можуть бути застосовані відключення, у випадку отримання відповідної вказівки від НЕК «Укренерго». Графік запроваджують протягом 15 хвилин після отримання вказівки.

Як пояснюють у відділі зв’язків з громадськістю «Хмельницькобленерго», ці електричні адреси (перелік електромереж) у графіку розподілені на певну кількість черг, тобто відключення не запроваджуються по всій області одночасно, а відбуваються почергово. Але порядок черг, місце та тривалість відключень контролюються та координуються НЕК «Укренерго».

«Це не перелік населених пунктів та вулиць, у графіку немає годин початку та завершення відключення. Це не перелік планових робіт», - наголошують в «Хмельницькобленерго».

Тобто, графік аварійних відключень - це перелік ліній електропередач, які підпадають під негайне відключення у разі отримання відповідного розпорядження.

Енергетики зауважують, що графіки аварійних відключень застосовують, коли є суттєвий дефіцит електричної енергії та потрібно швидко зменшити навантаження на об’єднану енергосистему України. Так вони допомагають уникнути суттєвих, хаотичних та масових аварійних ситуацій в електромережах.

Відключення можуть тривати протягом 4 годин. Але може повторно запроваджуватися через 8 годин.

Окрім того, енергетики пояснили, чому наразі неможливо оприлюднювати такі графіки.

«У період воєнного стану не можна поширювати будь-яку інформацію, що сприяє уявленню про потужності енергетичних об’єктів, їх розташування. Крім того, у такому графіку споживачам буде дуже важко зорієнтуватися», - зазначають в «Хмельницькобленерго»

Що ж робити споживачам?

Споживачі «Хмельницькобленерго» можуть отримувати сповіщення щодо відключень електроенергії.

Для цього потрібно внести в розділі «Комунікації» Особистого кабінету споживача енергоресурсів https://ienergo.com.ua/ номер телефону або поштову скриньку для отримання повідомлень про відключення та очікуваний час відновлення розподілу електричної енергії. Функція доступна для побутових та непобутових споживачів.

Додамо, вчора вранці, 25 жовтня, у Хмельницькому зникло електропостачання. Відімкнення було аварійне - зникла напруга із високовольтної лінії, яка йде з іншої області. Через дощову погоду ремонтні роботи були ускладнені, однак ближче до вечора аварію усунули і станом на 17-ту годину в місті було заживлено понад 85% споживачів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую