ye-logo.v1.2

У Хмельницькому хочуть декомунізувати ще один провулок: яка його історія

Суспільство 2820
Парадоксально, але на честь радянського солдата цей провулок назвали у 2013-му
Парадоксально, але на честь радянського солдата цей провулок назвали у 2013-му. Фото: знімок з Google street view

Йому мають повернути першу назву — Підкам’янецький.

Невдовзі у Хмельницькому можуть перейменувати провулок Лапушкіна, який розташований у центральній частині міста. Його назвали на честь радянського солдата, який народився в росії. Тож заплановано повернути провулку, який має багату історію перейменувань, його початкову назву. Про це свідчить проєкт рішення Хмельницької міськради.

Згідно з ним, провулок Лапушкіна пролягає між вулицями Подільською та Староміською, паралельно до вулиці Кам’янецької. На одній з найближчих сесій міськради його заплановано перейменувати на провулок Підкам’янецький.

Цей провулок виник наприкінці ХІХ століття. З того часу він мав довгу історію перейменувань. Про це можна дізнатися зі сторінок книги місцевого історика та краєзнавця Сергія Єсюніна «Вулиці Хмельницького».

Провулок був прокладений за планом забудови міста від 1824 року. Тоді він був названий вулицею Підкам’янецькою. Тобто йшлося про місце його розташування — нижче вулиці Кам’янецької. На початку 1930-ї його перейменували на честь відомого єврейського письменника Шолом-Алейхема, але у 1940-му тодішня влада повернула колишню назву.

А вже у 1946 році вулиця Підкам’янецька стала провулком Карла Маркса. Парадоксально, але на честь Йосипа Лапушкіна його перейменували лише у 2013 році.

Йосип Олександрович Лапушкін (1916-1945 роки) був учасником Другої світової війни та мав звання «Герой Радянського Союзу». Що його пов’язує з Хмельницьким? Народився він у Росії, але певний час перебував у німецькому таборі для військовополонених, який діяв з Проскурові.

Читайте також: Які історичні факти про землетруси збереглися на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую