ye-logo.v1.2

Ремонти шкіл і будівництво укриттів: як у Хмельницькому цьогоріч фінансуватимуть освіту

Суспільство 1799
Цьогоріч на освітню сферу Хмельницької громади планують витратити понад два мільярди гривень
Цьогоріч на освітню сферу Хмельницької громади планують витратити понад два мільярди гривень. Фото: ілюстративне з архіву редакції

На харчування дітей цьогоріч у місцевому бюджеті передбачено понад 128 мільйонів гривень.

Наприкінці грудня Хмельницька міськрада прийняла бюджет на 2023 рік. Загалом на освітню сферу громади у ньому передбачили понад 2 мільярди 129 мільйонів гривень. Левову частку цих коштів спрямують на зарплатню педагогам і забезпечення освітнього процесу. Решту коштів витрачатимуть на харчування учнів молодших класів і вихованців дитсадків, ремонти, придбання нового обладнання…

Які основні зміни в 2023 році очікують на навчальні заклади Хмельницької громади, вирішили дослідити кореспонденти сайту «Є». Розглянули питання харчування, будівництва укриттів, капітальних ремонтів і придбання нового обладнання.

Скільки мають витрати на харчування дітей

Хмельницькій громаді забезпечують певні категорії дітей. Зокрема, йдеться про учнів 1-4 класів, вихованців дитсадків, дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, та дітей під час їх оздоровлення та відпочинку в таборах. На їх харчування місцевому бюджеті закладено понад 128 мільйонів 701 тисячу гривень.

Таким чином зросла сума, передбачена на кожну з цих категорій. Наприклад, на харчування у школі учня передбачено 27 гривень на день (торік 20 гривень), у спеціальних закладах — 55 гривень (торік 36 гривень), у спеціалізованих закладах (Спортивний ліцей) — 150 гривень (торік 120 гривень). А на кожного з вихованців дитсадків передбачено 49 гривень на день.

У яких навчальних закладах мають з’явитися нові укриття

Цьогоріч заплановано виділити шість мільйонів гривень на будівництво укриттів для шести шкіл громади: СЗОШ №6, СЗОШ №7, СЗОШ №12, ЗОШ №13, СЗОШ №19 та Шаровечківська ЗОШ.

Ще чотири мільйони передбачені на спорудження укриттів у чотирьох дитсадках: №23 «Вогник», №15 «Червона шапочка», №18 «Зірочка» і №30 «Журавлик». Крім того, буде проведено поточний ремонт укриття Богданівецького дитсадка «Вербиченька». На це виділили 410 тисяч гривень.

Капітальні ремонтні роботи у навчальних закладах Хмельницького

НВК №10 — на капітальний ремонт приміщення тиру передбачили 800 тисяч гривень

НВК №4 — на капітальний ремонт приміщення під спортивну залу для початкових класів і шкільний буфет передбачили 2 мільйони 64 тисячі 862 гривні (включно з проєктно-кошторисною документацією).

Вище професійне училище № 4 — на капітальний ремонт систем пожежної сигналізації, оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей, устаткування передавання тривожних сповіщень на об’єкті: суспільно-побутовий блок, блок теоретичних занять та корпус майстерень передбачили 101 тисячу 468 гривень (коригування).

Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг — на реконструкцію кабінетів приміщення майстерень передбачили 1 мільйон 611 тисяч 703 гривні (коригування).

Гімназія №1 — на капітальний ремонт харчоблока, який перебуває в аварійному стані, передбачили 300 тисяч гривень (включно з проєктно-кошторисною документацією);

СЗОШ №21 — на реконструкцію даху над частиною приміщення передбачили 200 тисяч гривень (включно з проєктно-кошторисною документацією);

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат — на капітальний ремонт даху передбачили 500 тисяч гривень (включно з проєктно-кошторисною документацією).

Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг — на нове будівництво зовнішніх мереж теплопостачання передбачили 2 мільйони 597 тисяч гривень (включно з проєктно-кошторисною документацією);

ЗОШ №14, СЗОШ №27, НВО №28 — на капітальні ремонти пожежних сигналізацій передбачили по 300 тисяч гривень (загалом 900 тисяч гривень).

Капітальні ремонтні роботи у навчальних закладах у селах Хмельницької громади

Шаровечківська ЗОШ — на реконструкцію будівлі передбачили 1 мільйон 330 тисяч 68 гривень (коригування).

Давидковецька ЗОШ — на капітальний ремонт даху передбачили 500 тисяч гривень (включно з коригуванням проєктно-кошторисної документації).

Богданівецький дитсадок «Вербиченька» — на виготовлення проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту харчоблока, який перебуває в аварійному стані, передбачили 80 тисяч гривень.

Богдановецька гімназія — на капітальний ремонт системи автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу передбачили 450 тисяч гривень (включно з проєктно-кошторисною документацією).

Давидковецькіа ЗОШ і Масівецька гімназія — на капітальні ремонти пожежних сигналізацій передбачили по 300 тисяч гривень (загалом 600 тисяч гривень).

Яке обладнання мають придбати для навчальних закладів

На придбання різноманітного обладнання для навчальних закладів громади цьогоріч заплановано витрати понад 23 мільйони 784 тисячі гривень. З них 12 мільйонів 780 тисяч гривень спрямують на придбання генераторів для дитсадків і шкіл.

З досить коштовних капітальних придбань можна також виділити:

  • закупівлю обладнання для профільних кабінетів шкіл — три мільйони гривень;
  • закупівлю смартбордів для шкіл — один мільйон гривень;
  • закупівлю масогабаритних макетів автоматів закладам професійної освіти — 3 мільйони гривень.

Читайте також: Яка доля чекає на хмельницький Палац спорту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую