ye-logo.v1.2

ПВК «Редан» - яка ситуація з небезпечним молодіжним рухом на Хмельниччині

Суспільство 11415
Серед української молоді про цей рух знає обмежена кількість людей
Серед української молоді про цей рух знає обмежена кількість людей. Фото: pixabay.com

В Україну флешмоб прийшов з росії.

Наприкінці лютого молодіжний рух ПВК «Редан» з’явився в різних містах України. Протягом кількох днів у різних частинах країни юні прихильники субкультури збирались для масових бійок, яким запобігали правоохоронці. У поліції стверджують: провокування сутичок серед неповнолітніх є спробою росії провести чергову інформаційно-психологічну операцію. За їх словами, окупанти намагаються використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Яка ситуація з неформальними молодіжними рухами на Хмельниччині, які активізувались останнім часом, розповів начальник ювенальної поліції Сергій Цимбалюк.

«У соціальних мережах почав активно поширюватися молодіжний рух, який залучав у свої течії неповнолітніх. При моніторингу цих каналів ми дійшли висновку, що там закликають молодь до протиправних дій. Зокрема, сутичок між підлітками, а також протистояння правоохоронним органам, які тим чи іншим чином впливають на їхні процеси, спілкування, збори, - говорить правоохоронець. - Завдяки тісній співпраці різних відділів нам вдалося не допустити на території області надзвичайних подій за участі неповнолітніх і молоді. Також нам вдалося встановити велику кількість учасників цих рухів».

Наразі поліцейські проводять інформаційну роботу в навчальних закладах, середовищі неповнолітніх, а також з їхніми батьками та педколективами, намагаючись пояснити, чому подібні рухи спрямовані дестабілізувати обстановку в країні.

Як писав сайт «Є», субкультура «ПВК «Редан» прийшла в Україну з росії, після кількох масових бійок, що сталися в торгових центрах. Затримання відбувалися в Санкт-Петербурзі, Курську, Новосибірську та Казані. Самі підлітки називають себе «ПВК Редан». BBC повідомляє, що це підліткова субкультура, яка виникла в соцмережах і натхненна аніме-серіалом «Hunter x Hunter», у якому є бандитське угруповання під назвою «Редан». Символи підліткової «ПВК» - чорний колір, павуки і цифра 4. У соцмережах є й кілька інших спільнот, які спрямовані проти «Редана», і через це у підлітків трапляються бійки.

Паблік «По той бік новин» відмічає, що ця субкультура не має жодного відношення до воєнізованих угруповань, але абревіатура «ЧВК» — це найімовірніше відсилка до російського терористичного угруповання «Вагнер», яке в Україні займається етнічними чистками, масовими катуваннями та вбивствами українців.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую