ye-logo.v1.2

Хмельничани вимагають впустити їх до церкви Різдва Богородиці (оновлено)

Суспільство 6560
У Хмельницькому продовжують позбавляти храми присутності московського патріархату
У Хмельницькому продовжують позбавляти храми присутності московського патріархату. Фото: Андрія Ящишена

На території храму замкнулися прихожани та священники московського патріархату і співають пісні російською мовою.

Сьогодні, 5 квітня, у Хмельницькому котрий день не вщухають пристрасті стосовно того, щоб позбавити місто від діяльності московського патріархату. Вдень місцеві активісти прийшли до храму Різдва Богородиці після того як побачили, що з приміщень церкви служителі виносять речі. Без сутичок і штовханини на території храму не обійшлося. До події залучили правоохоронців.

Тоді ж міський депутат Віталій Підгайчук закликав містян приходити до церкви на 18-ту годину, щоб проголосувати за перехід цього храму до Православної церкви України. Невдовзі під воротами храму зібралися натовпи людей. На час голосування зареєструвалося 630 містян. Однак реєстрація продовжується.

Головою зборів і керівником парафіяльної ради релігійної громади обрали Присяжнюка Віталія Володимировича.

Як повідомляє кореспондент сайту «Є», станом на 19-ту годину ситуація стає напруженішою. Люди вимагають відкрити ворота храму. На територію церкви впустили лише голову парафіяльної ради та членів ревізійної комісії.

Оновлено о 19:50 - наш кореспондент потрапив на територію храму. Ревізійну комісію всередину церкви не пустили, тож вони не можуть опломбувати все. Прихильники московського патріархату кажуть, що нікого не пустять і стоятимуть до ранку. Також додають, що їхньої думки не запитали під час голосування. Говорять, що не мають нічого спільного з москвою. Йдуть перемовини.

Оновлено о 20:30 - Ревізійну комісію впустили всередину храму. Вони мають все опечатати. На місці чергуватиме поліція.

Додамо, вчора на Гречанах біля церкви Казанської ікони Божої матері, що на вулиці Шухевича (колишня вулиця Курчатова), відбулися збори громади. Сотні хмельничан зібралися, щоб проголосувати за перехід храму до Православної церкви України. Священники московського патріархату не погодилися віддати ключі від храму.

Нагадаємо, 2 квітня в хмельницькому храмі московського патріархату побили військовослужбовця. Під вечір біля Свято-Покровського храму, що належить до УПЦ (мп) зібралися сотні людей. Небайдужі прийшли під стіни храму, щоб стати на захист військового та почути вибачення за інцидент. Під час багатолюдного зібрання присутні проголосували за перехід до ПЦУ. Того ж вечора в соборі зазвучала молитва українською мовою.

Наступного дня ревізійна комісія знайшла у соборі бібліотеку з антиукраїнською літературою. Після виявлених матеріалів в приміщеннях Свято-Покровського собору міські депутати під час засідання сесії підтримали звернення до СБУ у Хмельницькій області. У документі обранці закликають перевірити храми московського патріархату на території міської громади, а також притягнути до відповідальності церковників, які ведуть антиукраїнську діяльність.

У Хмельницькому депутати міської ради під час засідання сесії сьогодні забрали комунальну землю в московського патріархату. Аналогічне рішення прийняли депутати Кам'янець-Подільської міської ради.

Коментарі:

Віталій Українець 05.04.2023 21:55

До 15:00 вивозили десятки коробок з голубого будинку.Яких було понад 15 шт.Можливо це був кеш або порно журнали!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую