ye-logo.v1.2

У Новоушицькій громаді демонтували погруддя ката українського народу Калініна

Суспільство 1512
У селі Бучая більше немає погруддя Михайла Калініну
У селі Бучая більше немає погруддя Михайла Калініну. Фото: facebook.com/UADecolonization

Процес декомунізації триває.

У Новоушицькій селищній територіальній громаді Кам'янець-Подільського району, а саме в селі Бучая, демонтували погруддя радянського діячи Михайла Калініна. Про це повідомили на фейсбук-сторінці «Декомунізація. Україна».

Як йдеться в дописі: «Після нашого звернення, на Хмельниччині (!) було демонтовано пам'ятник Калініну. Як він там зберігся, для мене загадка».

Михайло Калінін із 1919 року і до 1946 року (до своєї смерті), обіймав найвищі посади в органах державної влади РРФСР, а потім і в СРСР. Калініна називали «всесоюзним старостою». Саме він в 1932 році підписав «Закон про п’ять колосків», ініціатором якого був Йосип Сталін. Тоді було розстріляно і вивезено до Сибіру десятки тисяч селян, які помирали від голоду. Підписи Калініна стоять під законами про розкуркулення, про хлібозаготівлі, депортації, репресії щодо родичів «ворогів народу». Також Калінін в 1934 році підписав указ про створення позасудових органів, які стали складовою частиною механізму політичних репресій у кривавій імперії.

Читайте також: У Хмельницькому просять демонтувати пам'ятник радянським солдатам на Меморіалі слави

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую