ye-logo.v1.2

Перша сотня волонтерських безпілотників «полетіла» з Хмельницького на передову

Суспільство 2356
Запит на виготовлення подібних безпілотників волонтери отримали від військових в лютому цього року
Запит на виготовлення подібних безпілотників волонтери отримали від військових в лютому цього року. Фото: автора

Ще коло чотирьохсот одиниць знаходяться на стадії завершення: волонтери очікують на доставку необхідних деталей та проводять тестування.

Перша сотня дронів-камікадзе FPV попрямувала з Хмельницького українським захисникам на передову. Презентацію готових зібраних «металевих пташок» презентували вчора, 24 липня, волонтери благодійного фонду.

До проєкту «Тисяча дронів-камікадзе», який був анонсований у місті наприкінці травня, долучилася велика кількість людей. Серед них ті, хто, безпосередньо, донатив власні кошти, а також команда людей, які займалися закупівлею необхідних матеріалів та, власне, збіркою безпілотників.

Як розповив волонтер благодійного фонду Віталій Підгайчук, сто дронів склали за два тижні, ще коло чотирьохсот одиниць знаходяться на стадії завершення: очікують на доставку необхідних деталей та проводять тестування. До речі, останнім часом навіть при наявності грошей з'являються складнощі в доставленні та закупівлі необхідних компонентів на виготовлення безпілотників.

Запит на виготовлення подібних безпілотників волонтери отримали від військових в лютому цього року

«Проте, виробничий процес вже налагоджено і наступні партії будемо збирати швидше, - розповідає Віталій Підгайчук. - Ми дякуємо всім, хто долучається до цього проєкту. Повірте, він зараз необхідний, тим більше, що у наших «пташок» дуже збалансовано відношення ціни до ефективності: вони дешеві та надійні».

Але ціна не є пріоритетною, хоча, як розповідають волонтери, вартість повного комплекту становить в середньому десять тисяч гривень. Вартість «комерційного» аналога – від ста тисяч. Вражають технічні параметри: безпілотник FPV від хмельницьких умільців – інженерів запросто долає відстань у двадцять кілометрів та розганяти швидкість у 170 кілометрів на годину. Та інший тип аналогового зв'язку, який майже нереально заглушити.

Вартість повного комплекту становить в середньому десять тисяч гривень. Вартість «комерційного» аналога – від ста тисяч

«Єдине, в цих дронах зовсім інша система, ніж в комерційних моделях. Тому потрібно більше часу, щоб навчитися ним досконало керувати. Проте наші хлопці швидко навчаються цьому. Тут ставка йде більш на навички пілота, який зможе використати такий дрон максимально», - розповідає волонтер Віталій Підгайчук.

Запит на виготовлення подібних безпілотників волонтери отримали від військових в лютому цього року. Необхідні кошти на розробку першої партії надали хмельницькі підприємці, які займаються виготовленням органічної косметики. Перша партія «пробних дронів» була випробувана в реальних умовах на Бахмутському напрямку.

Необхідні кошти на розробку першої партії надали хмельницькі підприємці, згодом вони повноцінно доєдналися до реалізації проєкту

Вадим Пилипчук, Павло Алейник згодом повноцінно долучилися до реалізації проєкту «Тисяча дронів-камікадзе». Тепер вони не тільки допомагають грошима, а також закривають питання з логістики, виробничого циклу, інженерних розробок, модернізації та тестуваннях. 

«Ми як виробники розуміємо, що собівартість його у два, а то й три рази менша, від комерційного, - розповідає Вадим Пилипчук. - І гроші, які вкладаються на розвиток виробництва, мають більшу ефективність. За один «комерційний» мавік ми даємо одинадцять саморобних дронів. Але вони виконують ту ж саму роботу: хлопці на передовій на них літають та розвідують цілі».

Читайте також: У Хмельницькому презентують книгу загиблого на війні хмельничанина

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую