ye-logo.v1.2

Проблема з підручниками для школярів НУШ у Хмельницькому: що відомо

Суспільство 1960
Потреба в нових підручниках виникла внаслідок переходу на 12-річну систему шкільної освіти
Потреба в нових підручниках виникла внаслідок переходу на 12-річну систему шкільної освіти. Фото: з архіву редакції

У 2022-2023 роках шкільна реформа тривала без фінансової підтримки держави.

Учні п'ятих і шостих класів, які навчаються за програмою Нової української школи (НУШ) у Хмельницькому, мають проблему із браком підручників. Однак це тимчасово, повідомив сайту «Є» заступник хмельницького міського голови Михайло Кривак.

За його словами, причиною затримки став державний «збій в системі» внаслідок повномасштабного вторгнення. Наразі ситуація стабілізувалась: область отримала підручники у необхідній кількості та вже розподіляє їх по навчальних закладах.

«Минулого року держава взагалі не змогла надрукувати підручники для НУШівських класів. Цьогоріч ситуація покращилася, ми отримали підручники та видаємо їх для навчальних закладів. Тому, можливо, деякі заклади просто ще не доотримали підручників, і я сподіваюсь, що невдовзі вони їх отримають», - прокоментував ситуацію посадовець.

Варто зазначити, що потреба у нових підручниках виникла внаслідок переходу на 12-річну систему шкільної освіти. Їх треба друкувати «з нуля», адже змінилась навчальна програма.

«Щороку треба друкувати для нової паралелі підручники, які розробляють за програмою Нової української школи, тобто для 12-річної системи шкільної освіти. Цього року проблема нестачі підручників стосується виключно 5-6 класів. Інші – не мають такої проблеми, адже навчаються за старою 11-річною програмою», - пояснив Михайло Кривак.

У 2022 і 2023 роках реформа тривала без фінансової підтримки з боку держави, проте наступного року урядовці обіцяють виправити ситуацію. У 2024 році з держбюджету на розвиток Нової української школи виділять державну субвенцію у розмірі 1,5 мільярда гривень. За ці кошти планують придбати оснащення, навчальні матеріали, а також забезпечити усім необхідним восьмий пілотний клас.

Читайте також: На Хмельниччині продовжують відновлювати пошкоджені ворожими обстрілами домівки та заклади освіти

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую