ye-logo.v1.2

За технологією «зеленої» енергетики. У Хмельницькому збудують житловий комплекс для переселенців

Суспільство 1706
Житловий комплекс складатиметься з трьох багатоповерхових будинків на 185 квартир
Житловий комплекс складатиметься з трьох багатоповерхових будинків на 185 квартир. Фото: скриншот з відео МТРК «Місто»

Проєкт планують почати реалізовувати напочатку 2024 року.

У Хмельницькому презентували проєкт житлового комплексу, який слугуватиме новою домівкою для тих, хто втратив житло внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Як йдеться в сюжеті МТРК «Місто», його розташують у мікрорайоні Озерна.

Згідно з проєктом, житловий комплекс складатиметься з трьох багатоповерхових будинків на 185 квартир. Вони будуть устатковані усім необхідним для проживання: від меблів до техніки. Саме будівництво комплексу здійснюватимуть за енергозберігаючими технологіями. Тут буде сонячна електростанція потужністю 10 кіловатів, а ліфти матимуть вбудований акумулятор – на випадок аварійних відключень світла.

На реалізацію цього проєкту кошти виділив Європейський Союз. Контроль виконання робіт здійснюватиме міжнародна фінансова організація НЕФКО. Завершити будівництво планують у 2025 році.

«8,4 мільйона євро. За ці кошти Європейський Союз абсолютно безкоштовно (для міста мається на увазі) побудує три багатоповерхівки. Обговорюються терміни будівництва – 18 місяців. Хочеться нагадати також, що це будівлі, які будуть повністю пристосовані до життя. Європейський союз вибрав на конкурсній основі 4 міста сьогодні, в яких будуються такі будівлі. Хмельницький став одним з переможців цього відбору. Тому сподіваємось, що в 2025 році таке будівництво буде завершено», - розповів заступник хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

До кінця 2023 року НЕФКО має обрати підрядника на проведення будівельних робіт, а вже напочатку 2024 - планують розпочати втілювати проєкт.

Читайте також: Надлишок електрики віддаватиме обленерго – у Хмельницькому з'явилася ще одна когенераційна установка

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую