ye-logo.v1.2

Надлишок електрики віддаватиме обленерго – у Хмельницькому з'явилася ще одна когенераційна установка

Суспільство 3199
Нова когераційна установка - австрійського виробництва
Нова когераційна установка - австрійського виробництва. Фото: Хмельницька міська рада

Її в якості гуманітарної допомоги передали благодійники.

 У Хмельницькому в одній з котелень до кінця року запрацює когераційна установка, яку «Хмельницьктеплокомуненерго» передала в якості гуманітарної допомоги Міжнародна організація з міграції. Про це повідомляє телеканал «Місто».

Котельня, яка обслуговує понад сто будинків, школи, садочки та амбулаторії, вже має одну таку установку на 500 кіловат. Тепер буде ще одна. «Спалюючи природній газ, вона виробляє тепло. Але окрім тепла, вона виробляє електроенергію. Ця установка потужність 650 кіловат. На цій котельні вже стоїть одна когенераційна установка і, якщо вони працюватимуть обидві, зможуть виготовляти 100 мегават електроенергії. Такич чином забезпечуватимуть роботу цієї котельні з можливістю надавати «зайву» електроенергію в мережі обленерго», - слова заступника міського голови Хмельницького Василя Новачка наводить телеканал «Місто».

За словами Ігоря Цвєтуса, головного енергетика «Хмельницьктеплокомуненерго», минулого року ця котельня через ворожі обстріли об'єктів енергосистеми України працювала в автономному режимі. «І вона два місяці працювала без електроенергії, - розповів «Місту» Ігор Цвєтус. - Завдяки когенераційній установці, ми змогли працювати та утримувати ці 102 житлові будинки, працювали стабільно та без перебоїв».

Обладання, яке передали благодійники, коштує близько 17 мільйонів гривень. Всього ж в Хмельницькому 14 когераційних станцій – усі вони вітчизняного виробника. П'ятнадцята – австрійського виробництва. Комунальники не виключають, що відсотків 30 електрики, які вироблятиме нова установка, вони віддаватимуть обленерго.

  

Читайте також: Нові черги можливих погодинних відключень електроенергії розробили в «Хмельницькобленерго»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую