Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькому відкрили ще один Центр управління відходами
Тут прийматимуть 12 видів сміття, а також буде доступною функція «обміну».
У мікрорайоні Ракове, що в Хмельницькому, запрацював новий Центр управління відходами. Це вже друга така локація у місті, куди можна безкоштовно здати сміття на переробку. Про це повідомила сайту «Є» менеджерка з комунікацій офісу «Розумне довкілля» Ксенія Косюк.
За її словами, новий Центр управління відходами працюватиме за принципом того, що розташований біля полігону твердих побутових відходів відходів - щодня від 8-ї ранку до 7-ї вечора тут прийматимуть 12 видів сміття. Зокрема, йдеться про такі фракції:
- «зелені» відходи (листя, трава, гілки тощо);
- будівельні відходи;
- скло;
- папір;
- пластик;
- метали;
- небезпечні відходи (батарейки, ртутьвмісні лампи і термометри), лаки, фарби, клеї і тара з-під них, ліки, фільтри);
- побутова техніка;
- меблі;
- одяг;
- поліетилен;
- змішані відходи.
«Кожна з цих фракцій матиме свій шлях: відходи будуть використовувати як вторинну сировину, відправлятимуть на повторне використання або ж на безпечну утилізацію, якщо мова йде про небезпечні відходи», - розповідає Ксенія Косюк.
Центром управління відходів опікується «Спецкомунтранс». Фото: з архіву редакції
Вона зазначає, що Центр управління відходами працює у режимі самообслуговування, але за потреби поряд є працівник, який може підказати і допомогти. Крім того, тут буде доступною функція «обміну»:
«Якщо говорити про побутову техніку, про меблі, то зазвичай люди виносять їх у такому стані, що їх ще можна їнколи використовувати. Відтак кожен, хто приходить сюди і бачить якусь необхідну річ, може забрати її, попередньо узгоджуючи це з працівником Центру».
Реалізацією проєкту Центру займалося «Розумне довкілля». Його вдалося завершити за кілька місяців. Виготовлення, закупівля та встановлення контейнерів, створення огорожі та закупівля й монтаж камер спостереження фінансувалися комунальним підприємством «Спецкомунтранс». Облаштування Центру управління відходами обійшлося у 2,7 мільйона гривень - ці кошти вдалося отримати і вкласти завдяки видобутку біогазу на полігоні твердопаливних відходів.
Читайте також: На хмельницькому сміттєзвалищі збудують станцію, яка перетворюватиме фільтрат на воду
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: