ye-logo.v1.2

На хмельницькому сміттєзвалищі збудують станцію, яка перетворюватиме фільтрат на воду

Суспільство 3189
Будівництво станції з очистки фільтрату планують завершити у 2024 році
Будівництво станції з очистки фільтрату планують завершити у 2024 році. Фото: автора

Завдяки установці місто буде отримувати чисту технічну воду, яка може прирівнюватись за якістю до питної.

У Хмельницькому оголосили про завершення тендеру на встановлення системи очистки фільтрату – речовини, що утворюється внаслідок атмосферних опадів та концентрату з відходів. Її розташують на місцевому сміттєзвалищі. Про це сьогодні, 27 вересня, під час пресконференції розповів міський голова Олександр Симчишин.

За результатами конкурсу на надання послуг, проєкт буде реалізовувати зарубіжний консорціум компаній «Arionex» (Литва) та «Rotreat» (Австрія). Тендерна процедура тривала з січня 2022 року і декілька разів переривалась внаслідок повномасштабного вторгнення, зазначив мер міста Олександр Симчишин. За його словами, станція очистки фільтрату принесе користь для екології та дозволить комунальним підприємствам отримати додатковий водний ресурс.

«Це один із важливих етапів переробки сміття. Весь фільтрат, який сьогодні ми маємо на полігоні, буде перероблятися в технічну воду. Її можна буде використовувати для будь-яких потреб. Також це важливо тим, що відходи не будуть потрапляти в ґрунти, ґрунтові води й водойми міста», - пояснив міський голова.

Проєкт співфінансуватиме Інвестиційна платформа сусідства ЄС. Фото: автора

Як зазначив директор проєкту Ірмантас Сідлаускас, на станції буде встановлена установка зворотного осмосу. Завдяки їй навіть небезпечні рідини можна перетворити на чисту технічну воду, яка за якістю може прирівнюватись навіть до питної.

Також підрядник збудує під'їзну дорогу до станції, встановить резервуари-накопичувачі та проведе необхідні дослідження для виконання робіт.

Будівництво станції з очистки фільтрату планують завершити наприкінці 2024 року. Вартість проєкту складає 2,5 мільйона євро. Він буде фінансуватись завдяки гранду Інвестиційної платформи сусідства ЄС.

Крім цього, у планах міськради – завершити тендер на будівництво сміттєпереробного комплексу та рекультивувати старий полігон.

Читайте також: На Старокостянтинівщині у Случі гине риба

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую