ye-logo.v1.2

Друзі, руханки та розвивальні ігри: як у хмельницьких бібліотеках реалізують проєкт «Вільна мама»

Суспільство 2907
Взяти участь в проєкті можуть мами дітей шкльного та дошкільного віку
Взяти участь в проєкті можуть мами дітей шкльного та дошкільного віку. Фото: Хмельницька міська рада

Працівники бібліотек розповідають, що за такими послугами до них звертаються часто.

Вже понад пів року на базі чотирьох бібліотек у Хмельницькій громаді функціонує ініціатива «Вільна мама». Її втілюють спільно з ГО «Жіночий хаб», розповідають у Хмельницькій міськраді.

У межах проєкту, майданчики для дітей розгорнули у 8, 11, 12 та 14 бібліотеці. Тут надають послугу, яка відкриває можливість для мам на декілька годин залишити дітей в книгозбірні, а самим у цей час – зайнятись необхідними справами.

«Мами можуть відвідати навчальні курси чи заняття, сходити до лікаря, оформити документи або ж вирішити побутові завдання. Для дітей у цей час в бібліотеці організовують якісне дозвілля: проводять різноманітні майстерки, ігри, вікторини, розвивальні заняття, а ще такі, що сприяють розвитку читацької культури та патріотичного мислення, психологічній підтримці, адаптації в новому середовищі», - розповідають у міськраді.

Тут діти спілкуються з друзями, грають в настільні ігри, займаються рукоділлям, проводять руханки й танці. Фото: Хмельницька міська рада

Проєкт, перш за все, орієнтований на мам та дітей, які вимушено покинули власні домівки через війну з російською армією. Працівники бібліотек кажуть, що за такими послугами до них звертаються часто.

«Для когось це є єдиною можливістю вивільнити для себе час. Тому заняття для дітвори проводять у книгозбірнях регулярно. Тут облаштували спеціальні ігрові куточки, в яких є дитячі меблі та розвивальні ігри. Малеча уже знає, в якій частині бібліотеки вони завжди можуть помалювати, щось зробити своїми руками, пограти в активні й настільні ігри, покомунікувати, знайти собі друзів, а часом навіть потанцювати та взяти участь у руханках», - розповіла заступниця директора Централізованої бібліотечної системи Світлана Сінькова.

Разом з тим у межах проєкту здійснюють роботу і з самими мамами. Для них організовують тренінги з психоемоційної підтримки, кібербезпеки й інфомедійної грамотності, щодо різних аспектів батьківства тощо. На ці зустрічі запрошують фахівців відповідних галузей.

Читайте також: «Шкільні уроки волонтерства»: освітян Хмельниччини запрошують долучитися до всеукраїнського проєкту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую