ye-logo.v1.2

Розмови та історії незламних: у Херсоні розпочало трансляцію онлайн радіо «X.ON»

Суспільство 1220

Перший ранковий етер провели 11 листопада – у річницю визволення міста від російських окупантів.

Тепер Херсон можна почути: від учора, 11 листопада, в місті запрацювало онлайн радіо «X.ON». До першого свого включення творча команда йшла майже півроку, а ранкове шоу для херсонців з усіх куточків не тільки України, а й світу провели у знакову дату – 11 листопада. Саме у цей день рік тому над містом замайорів український прапор.

Ідея створення онлайн радіо з постійним мовленням із Херсону з'явилася сама собою. Проу це сайту «Є ye.ua» розповіла Катерина Цимбалюк, радниця начальника Херсонської обласної військової адміністрації та за сумісництвом ведуча на радіо «X.ON». По-перше, після визволення міста від росіян до цього часу так і не з'явилося постійного локального мовника, який би надавав актуальну та правдиву інформацію людям про життя та перебіг подій в Херсоні.

«Було відчуття, що не всі знають про те, що відбувається у місті. Зазвичай, у національних теле та радіо етерах здебільшого була інформація про обстріли та поточну ситуацію у місті, пов'язаною з ними. Але тут люди продовжують не тільки виживати, а жити та розвиватися, - розповідає після етеру Катерина Цимбалюк. - І друга тема – нам необхідна була контрпропаганда. Тому що зараз тут, на берегах Дніпра, продовжують «ловитися» російські радіостанції. І це ворожа пропаганда, яка нам тут ні до чого. Тому ми вирішили: треба людей підтримати, проінформувати і, як би це дивно та цинічно зараз не прозвучало, розважити. Бо постійно перебувати в жалобі та страху – дуже великий стрес. А ми запропонували їм такий формат, в якому ми обговорюємо серйозні теми, але спокійно та по-своєму. Тобто з погляду людей, які тут постійно живуть».

Катерина Цимбалюк поєднує радійну діяльність з основною своєю роботою та волонтерством

Сама Катерина Цимбалюк знаходилася у місті постійно: від перших днів окупації та визволення, і ось вже рік продовжує жити та працювати тут. Почала просувати ідею створення такої платформи, тому що має неабиякий професійний радійний досвід. І тепер поєднує основну роботу і волонтерство з налагодженням робочих процесів на херсонському радіо. У колі її повноважень – програмінг, підбір команди і тем для майбутніх етерів.

Скільки пройшло часу від ідеї до першого ранкового шоу?

«Пів року точно знадобилося. Ми з чоловіком ще й волонтери, тому нам потрібно було поєднувати кілька напрямків, щоб все вдалося. Волонтерство, основна робота та паралельно займатися підготовкою документації до відкриття радіо, тому що ми ведемо офіційну діяльність – у нас зареєстрована торгова марка. За рахунок цього процес розтягнувся у часі, коли ми погоджували всі необхідні юридичні питання. Ну і, звісно, часом додавалася до цього процесу і безпекова ситуація у місті, - розповідає Катерина. - Сьогодні ми провели свій перший етер та зробили максимум від того, що запланували. Так, були невеликі технічні питання, які ще необхідно вирішити, проте я вважаю, що «народилися» ми вдало. Плануємо далі мовити на теренах не тільки нашого міста, а світу, тому що ми є онлайн радіо. Надалі ми плануємо виходити ще на FM-хвилях, зараз проходимо всі офіційні процедури. Поки запустили одне ранкове шоу з 8 до 10 ранку по буднях, де хочемо запропонувати людям розради та підтримки. Далі – запустимо новини та ще один додатковий проєкт. Команда у нас маленька, тому ми вирішили зробити якісно поки що дві години».

Одне із питань, яке було складно вирішити на етапі підготовки – знайти необхідних людей у команду в умовах Херсона. Для Катерини Цимбалюк, як керівника проєкту, було принципово в етері чути голоси саме херсонців – тих, хто довгий час зараз знаходиться у місті і вже пройшов умовну адаптацію до реаліїв. Додатково ці «голоси» повинні були професійно поєднуватися між собою.

«А ще важливо, щоб був життєвий досвід. Самі розумієте, задачу перед собою поставили складну: зараз в Херсоні не так багато людей, зважаючи на поточну ситуацію. Сьогодні в ранковому шоу на радіо «X.ON» херсонці змогли почути три таких голоси: мій і ще двох ведучих, - розповідає Катерина Цимбалюк. - Денис Путінцев – мій колега і у нього також є хороший медійний бекграунд. І, до речі, прекрасний голос, якщо ви помітили (сміється – прим. автора). Окрім того, у нього прекрасне почуття гумору. Щодо Тіни Федорчук – це просто моя скарбничка та знахідка. Вона підхоплює будь-яку тему та вміло її розвиває, бо також має великий, правда не радійний, а журналістський досвід. Це та людина, на яку я можу покластися більше ніж на себе».

Денис Путінцев має гарне почуття гумору та надто прекрасний голос, який варто послухати в етері у ранковому шоу

Тіна Федорчук "потрапила" на херсонське радіо з телевізійної новинної журналістики

Проте трьома ведучими, які будуть вести шоу та формувати етери, є ще велика кількість людей, які допомогли та продовжують допомагати розвивати радіостанцію Херсона. Крім того, до співпраці творчий колектив в подальшому запрошує і слухачів.

«Ми знаємо, що і на Хмельниччини проживають зараз дуже багато херсонців. Ми за вами дуже сумуємо. Ми сьогодні сказали про це, що бути херсонцем – це окремий неповторний настрій. Я називаю для себе поняття «херсонець» як субнаціональність. Ми здивували себе, здивували весь світ своєю незламністю, громадянською позицією та українською душею. Тому ми за вами сумуємо та передаємо всім херсонцям велике вітання, а також вас чекаємо вдома. І на наших ранкових програмах теж», - підсумувала Катерина Цимбалюк.

Читайте також: Кава з присмаком дому, якого немає: історія про життя з чистого аркуша

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую