ye-logo.v1.2

Роспропаганда за кордоном: активізація у Франції, фейкові відео та маніпуляції про танки Leopard

Суспільство 1144
Добірка фейків роспропаганди за кордоном
Добірка фейків роспропаганди за кордоном. Фото: detector.media

Володимира Зеленського продовжують атакувати за допомогою фейкового відео.

Російська пропаганда не зупинялась на Новий рік та продовжує активно поширювати фейки та маніпуляції в країнах, які підтримують Україну.

Фейкове відео

Російські пропагандисти поширюють в соціальних мережах відео, у якому розповідається, що голівудський актор Денні Трехо нібито відмовився приїжджати в Україну, бо представники Офісу президента України, вимагали від нього «відкат» у розмірі 50 тисяч доларів.

Це відео поширюється в соціальних мережах з дописами різними мовами.

Автори ролику посилаються на менеджера актора Раяна Девіса, який нібито заявив про це в інтерв'ю американському телеканалу MSNBC.

Як пише видання “Вокс Чек”, це фейк. Подібного відео немає на сайті MSNBC, а також на його сторінках у фейсбуці, інстаграмі та твіттері. Представник Денні Трехо підтвердив виданню Deadline, що відео є фейковим.
Фактчеккери знайшли фрагменти роликів, які пропагандисти використали для відеофейку. За зворотним пошуком нам вдалось встановити, що на словах «Денні Трехо відмовився співпрацювати з Офісом Президента України» демонструються кадри з випуску телевізійного шоу Fair Game with Kristine Leahy. Відео опублікували 12 січня 2019 року, і жодних згадок про співпрацю Трехо з адміністрацією Президента України у ньому не було.На словах «Під час подкасту для TMZ Live менеджер актора Раян Девіс розповів про своє спілкування з Офісом Президента Володимира Зеленського» демонструються кадри з щоденної програми TMZ Live. У фейковому відео пропагандисти стверджують, що Раян Девіс нібито розповів про комунікацію з Офісом Президента в подкасті TMZ, проте, фактчекери не знайшли жодної згадки про це у випусках програми. Крім цього, в актора немає і не було менеджера на ім'я Раян Девіс.

І подібних прикладів багато.

З початку повномасштабного вторгнення Денні Трехо не був в Україні, але 6 березня 2022 року актор опублікував на офіційному каналі свого ресторану відеозвернення, у якому засудив росіян і підтримав народ України.

Раніше сайт “Є” ye.ua” писав, що проросійські пропагандисти обманом змусили кількох американських знаменитостей записати відео, яке потім було підроблено та використано для спроби дискредитувати президента України Володимира Зеленського.

Фейк про біженців

Російські пропагандисти просувають в соціальних мережах тезу, що нібито українські біженці перетворили Польщу на «кримінальну столицю» ЄС, пише “Детектор медіа”.


У повідомленнях ідеться, ніби під «впливом українських банд» у Польщі процвітає відмивання коштів, торгівля дітьми, наркотиками, зброєю тощо. У публікаціях посилаються на матеріал польського медіа.

Але цей матеріал опублікували в польськомовному медіа, яке системно поширює кремлівську пропаганду. Отже, будь-які його тези не претендують на об'єктивну інформацію.

Для порівняння: публікація, що справді розкриває тему злочинів, скоєних іноземцями у Польщі, — матеріал у виданні Rzeczpospolita, у якій аналізується, які злочини вчинили мігранти у Польщі 2022 року. Головне управління національної поліції спеціально для видання підготувало статистику щодо злочинів, які вчиняють іноземці у Польщі. Так, загалом 2022 року було скоєно 15 тисяч злочинів представниками різних національностей, найчастіше до статистики потрапляли українці, як найчисленніша група, а також білоруси та грузини. Аналітики додають: людей з українським громадянством у Польщі близько 1,5 млн осіб. Тобто за відносними показниками кількість українських правопорушників становить 0,15% від усіх українців у Польщі. Найпоширенішим видом злочину серед іноземців, зазначає Rzeczpospolita, є водіння автомобіля у стані алкогольного сп'яніння. На другому місці за популярністю — зберігання наркотиків.

Тобто за кількістю правопорушень українські мігранти в Польщі дійсно лідирують, але це через те, що їх набагато більше, ніж представників інших держав.

Просуває подібні тези, в тому числі за допомогою підконтрольних сайтів в різних країнах, росіяни намагаються представити українських біженців як злочинців або терористів, як культурну та економічну загрозу ЄС — для того, щоб зменшити підтримку України.

Російські маніпуляції про танки Leopard

Російські пропагандисти через підконтрольні сайти в різних країнах та пабліки в соціальних мережах просувають тезу, що нібито всі німецькі танки “Леопард” вийшли зі строю. При цьому пропагандисти посилаються на статтю у німецькому виданні Deutsche Welle.

Фактчекери видання “Без Брехні” розібрали цей меседж та показали чому він є маніпулятивним.
У німецьких медіа дійсно в оригінальній статті також схожий заголовок, але, фактчекери, відмічають, що це клікбейт та маніпуляція.

У матеріалі дійсно піднімається важлива для України тема – ремонту та відновлення німецької техніки.

А саме:
«…із поставлених Німеччиною Україні Leopard-2A6, лише невелика частина залишається боєздатною, тому експерт партії «зелених» з військового бюджету Себастіан Шефер закликав негайно вжити заходів для їх ремонту. «На жаль, доводиться констатувати, що лише дуже невелика частина поставлених Україні танків залишається придатною до бойових дій. Ремонт триває дуже довго, тому що на ремонтному заводі у Литві не вистачає комплектуючих», – цитує 2 січня, агентство dpa, лист Шефера, спрямоване оборонним концернам Rheinmetall та KMW наприкінці 2023 року.
Шефер разом із міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом до католицького Різдва відвідав завод у Литві. «Настала термінова необхідність вжити заходів, щоб покращити ситуацію із запчастинами», – наголосив експерт партії «зелених» у своєму посланні»…

Мова не про те, що танки були погані чи не підготовлені для боїв. Мова про те, що для їх швидкого відновлення не вистачає ремонтних баз.

Наразі європейці почали нарешті усвідомлювати непросту ситуацію і закликають до рішучих дій на рівні Міністра оборони Німеччині і експерта з оборонного бюджету. Тобто офіційних осіб, які безпосередньо впливають на ситуацію.
До того ж проблема, яка обговорюється полягає не у поганій якості танків, а у їх обслуговування та ремонту – питаннях які по великому рахунку є робочими. Бо техніка експлуатується у складних бойових умовах, виконує бойові завдання, попадає під обстріли. Тому ремонт і відновлення – звичайні речі. Тож пропагандисти спробували просто «замилити» очі, поширивши клікбейт, який не відображає реальної суті матеріалу.

Також слід звернути увагу на те, як самі пропагандисти цим поширенням викрили свої ж попередні вкиди про те, що знищували «Леопарди» і саме у модифікації Leopard-2A6 – пачками. Бо ні одне з пропагандистських видань, яке поширили публікацію Deutsche Welle не заперечило факт того, що всі 18 Leopard-2A6, які поставлені Україні, досі у строю (хоча в потребують ремонту). Ще цікава деталь, якою пропагандисти зманіпулювали. У Deutsche Welle йде мова лише про модифікацію Leopard-2A6. А пропагандисти кремля спробували масштабувати ситуацію на всі німецькі танки Leopard.

Роспропагада посилює вплив Франції

Росія дедалі сильніше намагається вплинути на громадську думку у Франції, використовуючи “правих політиків” та соцмережі, таким чином рф хоче послабити французьку підтримку України та знизити довіру до НАТО.
Про з посиланням на видання The Washington Post, пише “Прямий”.

“Згідно з документами кремля, відповідальним за кампанію впливу на громадську думку у Франції є перший заступник голови адміністрації президента рф Сергій Кирієнко. Саме за його вказівками російські політтехнологи нібито мали поширювати наративи, що “західні санкції проти росії завдають шкоди економіці Франції, внаслідок чого країна ризикує опинитися у “найглибшій соціальній та економічній кризі за останні роки”, – сказано в статті.

Повідомляється, що натомість постачання зброї Україні нібито залишило б Францію без зброї для власного захисту.
“Крім того, кремль час від часу наказував поширювати ідеї, що французи не хочуть “платити за війну іншої країни”, нагнітати “страх щодо прямого зіткнення з росією та розв'язання Третьої світової війни за участю Європи”, а також сприяння збільшенню кількості тих, хто прагне “діалогу з рф щодо побудови загальноєвропейської архітектури безпеки”, – стверджують журналісти.

Повідомляється, що “ботоферми”, створені кремлівськими політтехнологами, поширювали критичні статті щодо західної підтримки уряду Володимира Зеленського й називали європейську підтримку України “дурною авантюрою”.
“Хоча така риторика кремля допоки мала обмежений вплив у Франції, за даними Французького інституту міжнародних відносин, помітність проросійських профілів у соціальних мережах зростає, як і популярність ультраправих партій”, – додали у виданні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую