ye-logo.v1.2

На Хмельниччині робитимуть фотофіксацію деревини, аби запобігти незаконним рубкам

Суспільство 773
отофіксація – одна зі складових проєкту з удосконалення контролю за обігом деревини від держпідприємства "Ліси України"
отофіксація – одна зі складових проєкту з удосконалення контролю за обігом деревини від держпідприємства "Ліси України". Фото: Подільський лісовий офіс

У планах також впровадження GPS-моніторингу за переміщенням у лісових масивах вантажівок і спецтранспорту.

В усіх лісових господарствах Хмельницької області до товарно-транспортних накладних на перевізку дерев тепер додаватимуть фото завантажених на автомобіль колод. Такий підхід дозволятиме протидіяти незаконним рубкам та сірому ринку деревини, заявили у Подільському лісовому офісі.

Як зазначаюсь у відомстві, завдяки фотофіксації можна буде виключити людський фактор. Раніше співробітники лісгоспів теоретично могли перебити бирки та вивезти за однією накладною декілька партій деревини, прикриваючись приблизно однаковим обсягом. Виявити підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо за документами нібито все у нормі.

Ініціатива ж передбачає фотофіксацію завантаженої на лісовози деревини з трьох ракурсів. Після цього зображення завантажуються в систему електронного обігу деревини і лише після цього стає можливим оформлення дозвільного документа для перевезення лісопродукції.

«Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його неможливо. Відповідно ТТН другий раз не використаєш. Інформація про ТТН є відкритою. Будь-хто може знайти конкретну накладну на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером документа або номером автомобіля та перевірити справжність документів у водія лісовоза. Поліція, лісова охорона або місцеві активісти елементарно викриють злочинців, порівнявши фото з ТТН з реальним виглядом колод у кузові автомобіля», - стверджують у Подільському лісовому офісі.

Лісівники робитимуть фото деревини з трьох різних ракурсів. Фото: Подільський лісовий офіс

Оформлення дозвільного документу на перевезення тепер можливе виключно після завантаження зображень з деревиною у спеціальну систему. Фото: Подільский лісовий офіс

Фотофіксація – одна зі складових проєкту з удосконалення контролю за обігом деревини. У планах також впровадження GPS-моніторингу за переміщенням у лісових масивах вантажівок і спецтранспорту. Автомобілі господарств будуть обладнані GPS-трекерами і мають рухатись визначеними маршрутами. У режимі онлайн фіксуватиметься напрямок, місця, час стоянки та витрати палива. «Це тотальний контроль, який не залишає шансів для тіньових схем», - резюмують у Подільському лісовому офісі.

Читайте також: Як школяр-восьмикласник розводить овець та допомагає ЗСУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую