ye-logo.v1.2

Лісівники розповіли, як дбають про лебедів, що зимують на водоймах Хмельниччини (ФОТО)

Суспільство 849
Чимало лебедів оселилися на водоймі у Клиновецькому лісництві
Чимало лебедів оселилися на водоймі у Клиновецькому лісництві. Фото: зі сторінки Подільського лісового офісу у фейсбуці

Додають, що людського піклування лебеді потребують не завжди, а лише в сильні морози та снігопади.

Лісівники Хмельниччини розповіли, як піклуються узимку про водоплавних птахів, які залишаються зимувати на водоймах Хмельниччини.

Як повідомляють в Подільському лісовому офісі, уже декілька років поспіль лісівники Ізяславської філії держпідприємства «Ліси України» підгодовують не лише диких тварин, але й лебедів. Адже взимку щороку тисячі цих птахів зимують на місцевих водоймах.

Відтак, лісівники оприлюднили світлини лебедів, які оселилися у Клиновецькому лісництві.

«Там, на відміну від більшості водойм Хмельниччини, птахам не загрожує небезпека потрапити у крижаний полон, адже водойма-охолджувач поблизу атомної електростанцї не замерзає. Однак в інших лісництвах є річки, які взимку частково вкриваються кригою. Тоді лебедям складніше», - кажуть у Подільському лісовому офісі.

Додають, що людського піклування лебеді потребують не завжди, а лише в сильні морози та снігопади. І роблять це за важливої умови - не нашкодити птахам. Вони відслідковують процес зимівлі та проводять підгодівлю виключно за потребою і в помірній кількості (в залежності від водойми). Адже основна їжа водоплавних – водорості. І поки водойма остаточно не замерзла, у лебедів є доступ до їжі. Тож додаткова пожива потрібна не завжди.

«Годують лебедів лісівники пшеницею та кукурудзою. А інколи доводиться проводити роз'яснювальні бесіди із населенням: у жодному разі не можна пригощати цих птахів хлібом. Він викликає бродіння в шлунку і, як наслідок, розлад шлунково-кишкового тракту, ослаблення, хвороби», - зазначають лісівники.

Також важливо пам'ятати, що травна система лебедя влаштована так, що він повинен обов'язково запивати їжу. Тому корм слід кидати у воду або на берег прямо біля води. В крайньому випадку – на лід.

У Подільському лісовому офісі зазначають, що лебеді почали гніздуватися на території Хмельницької області на початку 80-х років минулого століття. До цього територію області вони відвідували лише під час міграції. Переважно, на Хмельниччині можна зустріти лебедів-шипунів. Рідше зустрічаються лебеді-кликуни.

Як підгодовують лебедів лісівники - на фото

До теми: У селі на Хмельниччині зимують сотні лебедів (ФОТО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую