ye-logo.v1.2

Черепах з незаконної пересувної виставки у Кам'янці-Подільському повернули власнику

Суспільство 1395
Незаконна пересувна виставка у Кам
Незаконна пересувна виставка у Кам'янці-Подільському мала тривати до 28 січня, однак скінчилась раніше, оскільки тварин вилучили, а їхнього власника притягнули до адміністративної відповідальності. Фото: UAnimals

У поліції розповіли, що чекатиме на чоловіка у разі повторного правопорушення.

У Кам'янець-Подільському міськрайонному суді ухвалили рішення у справі, яка стосується незаконної пересувної виставки рептилій. Власника тварин притягнули до адміністративної відповідальності за порушення правил утримання диких тварин у неволі та виписали штраф у розмірі 850 гривень, повідомили у суді.

«Суд прийняв соломонове рішення, застосувавши визначене чинним Кодексом України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення у виді штрафу в максимальному розмірі, визначеному в санкції відповідної статті (частина 3 статті 88-1 КУпАП –авт.), – 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», - йдеться у повідомленні.

При цьому черепах не конфіскували. Таке рішення пояснили відсутністю у місті спеціалізованих закладів і фахівців, які можуть доглядати за черепахами, а також відсутністю відомостей про альтернативне місце з комфортними і безпечними умовами для тварин.

У Кам'янець-Подільській міськраді підтвердили сайту «Є», що черепах повернули власнику, який разом з тваринами вже покинув територіальну громаду. Якщо чоловік знову вирішить організувати пересувну виставку, його повторно притягнуть до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пояснили у секторі комунікацій Кам'янець-Подільського районного управління поліції.

«Тварин перевіряв герпетолог. За його висновком, черепахи були у нормі. Щодо кримінальної відповідальності, то вона не передбачена законом за незаконні пересувні виставки. Це виключно адміністративна відповідальність. Тож у разі повторного правопорушення буде застосовуватись та сама стаття», - зазначила пресофіцерка Кам'янець-Подільського районного управління поліції Наталя Вінцарська.

Працівники поліції вилучили в організатора виставки 61 тварину до рішення суду. Фото: поліція Хмельницької області

Що відомо про ситуацію

Наприкінці січня у Кам'янці-Подільському відкрилася пересувна виставка рептилій. 24 січня зоозахисники з UAnimals закликали припинити її. За їхніми словами, перебувають у жахливих умовах.

«Ця виставка їздить по всій країні, до цього вони були в Полтаві. Ми не зоологи, але судячи з побаченого нами, умови перебування там зовсім не відповідні. Черепахи велетенського розміру, а їх тримають у малому акваріумі, де ті не можуть навіть поворохнутися. Була одна черепаха, яка мала вигляд неживої, тобто геть не подавала ознак життя: не рухалася, у неї був відкритий рот», - розповіла «УП.Життя» менеджерка з інформаційних комунікацій UAnimals Руслана Ходжаєва.

Згодом на виставку навідались поліцейські. На організатора виставки склали адміністративний протокол за частиною 3 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах).

На період до розгляду протоколу у суді працівники поліції передали 61 рептилію, серед яких 52 черепахи, на тимчасове утримання у Кам'янець-Подільський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Читайте також: У Хмельницькому пройшли торги на приміщення, які належать ритуальній службі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую