ye-logo.v1.2

Переведення годинників 2024: коли переходимо на літній час

Суспільство 1734
Переводити годинники  початок понад сто років тому
Переводити годинники початок понад сто років тому. Фото: з архіву редакції

Стрілка годинника посунеться на одну годину вперед.

Традиційно в Україні переводять годинники двічі на рік. На зимовий час переходять в останню неділю жовтня, а на літній – в останню неділю березня. Відтак, вже цього тижня стрілка годинника посунеться на одну годину вперед. Відбудеться це в ніч із 30 березня на 31 березня о 3:00.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року. Такої ж системи у світі, окрім України, притримується ще близько шести десятків держав. Водночас близько 140 країн або ніколи не вводили подібну практику, або повністю відмовилися від неї.

Варто зазначити, що переведення годинників бере початок в часів Першої світової війни. Тоді час розділили на «літній» і «зимовий» через економічні чинники. Зокрема, задля того, щоб економити електроенергію. Утім, в епоху сучасних енергоефективних технологій економічна доцільність цієї практики стала не такою значною. Крім того, противники щорічних переходів на літній та зимовий час стверджують, що такі стрибки у часі призводять до порушення людських біоритмів, і, як наслідок, погіршують самопочуття та знижують працездатність людей.

Скасування переходу на літній час і назад неодноразово обговорювалось у парламенті, однак ситуація досі залишається незмінною. Крайня законодавча ініціатива про відмову від переведення стрілки годинника була у 2021 році, однак вона не пройшла друге читання, так і не набравши достатньої кількості голосів. Тоді це було обґрунтовано тим, що в Україні досить велика відстань між східними і західними областями, що унеможливлює життя в одному часовому поясі всією країною цілий рік.

До прикладу, якщо залишити постійний зимовий час, то в східних областях сонце сходитиме о 03:00 ранку, а темніти буде занадто рано, близько 20:00. Якщо залишити літній час назавжди та не переходити на зимовий, то на заході країни схід сонця буде, коли на годиннику показуватиме 09:00, тобто, йти на роботу або до школи доведеться в темряві.

Читайте також: Ірина Никорак: «Реформа речового забезпечення в ЗСУ – це про повагу до гідності жінки»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую