ye-logo.v1.2

Південний Буг: наскільки річка забруднена на Хмельниччині й чи можна там купатися

Суспільство 3166
Рівень забруднення залежить від техногенного навантаження
Рівень забруднення залежить від техногенного навантаження. Фото: Регіональний офіс водних ресурсів у Хмельницькій області

Показники забрудненості впродовж 2024 року перебувають приблизно на одному і тому ж рівні.

Фахівці комплексної лабораторії спостережень забруднення природного середовища Хмельницького обласного центру гідрометеорології щомісяця відстежують ситуацію із забрудненістю водойм, розташованих в області. Згідно з результатами проведеного аналізу в травні, найбільш забрудненою серед інших виявилася річка Південний Буг у районі села Копистин.

У Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології зазначають, що деякі показники забрудненості там перевищують норму у кілька десятків разів. Зокрема, вміст у воді сполуки нітрогену амонійного вище рівня гранично допустимої концентрації у 32,3 раза, а нітрогену нітритного – у 25 разів. Також у 1,4 раза вищий за норму показник біологічного споживання кисню.

Фахівці зауважують, що показники забрудненості впродовж 2024 року перебувають приблизно на одному і тому ж рівні. А восени 2023 року сайт «Є» писав про перевищення норми нітритного нітрогену у Південному Бузі поблизу Копистина у 48 разів.

«Буває, що одного місяця забруднення більше, іншого – менше. Усе залежить від техногенного навантаження. Наприклад, підприємство зменшило свою потужність, великого скиду немає, збільшило – зріс рівень забруднення», – пояснює у коментарі Суспільному начальниця комплексної лабораторії спостережень забруднення природного середовища Хмельницького обласного центру гідрометеорології Ольга Розмаїта.

За зверненням громадян, правоохоронних органів та Держекоінспекції України проводить дослідження рівня забрудненості й Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області. Одним з останніх таких досліджень була перевірка якості поверхневих вод Південного Бугу в Хмельницькому, розповіли сайту «Є» у відомстві.

За зверненням прокуратури, екоінспектори взяли проби води у районі Гречан. Згідно з отриманими результатами, там також спостерігалося перевищення норми. Однак, кажуть у відомстві, це перевищення є незначним.

«Було проведено відбір проб у двох точках: 100 метрів вище та 500 метрів нижче від місця впадіння поверхневого стоку з водовідвідного каналу. За результатами інструментально-лабораторних досліджень було виявлено незначне перевищення норм гранично-допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення по біохімічному споживанню кисню. Дослідження показали, що стан річки перебуває в задовільному стані», - розповідають у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Як пояснює Ольга Розмаїта, вживати таку воду не можна, а купатися у ній – не рекомендовано. Утім, каже, це вже на власний розсуд людини.

«Якщо людина буде купатись у річці з такими показниками, це не матиме негативних наслідків для її здоров'я, але перевищені норми свідчать про те, що водойма не така чиста, як треба, тому, вважаю, плавати у ній не рекомендовано. Збільшення концентрації забруднюючих речовин негативно впливає на флору і фауну річки, у ній зменшується кількість живих організмів», - розповіла фахівчиня.

Читайте також: На притоці Дністра з-під води показався міст, який десятиліттями був затопленим

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую