ye-logo.v1.2

Обвал тротуару на Зарічанській: комунальники мінятимуть щонайменше 20 метрів труби

Суспільство 1967
Ремонтні роботи можуть тривати до тижня
Ремонтні роботи можуть тривати до тижня. Фото: facebook.com/kmwater.offpage

У «Хмельницькводоканалі» розповіли, що буде із водопостачанням у місті, доки тривають ремонтні роботи.

Комунальники проводять ремонтні роботи на Зарічанській, де 8 серпня стався обвал тротуару, внаслідок чого двоє людей провалилися у каналізаційний колектор.

Через це сьогодні, 9 серпня, 4 мікрорайони й до півтора десятка вулиць тимчасово залишились без води. Згідно з оцінками працівників водоканалу, потрібно замінити щонайменше 20 метрів труби.

На ремонт може знадобитися близько тижня через складність робіт, розповів сайту «Є» директор комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Олександр Надольний.

«Складність уся полягає в тому, що це діюча комунікація. Це самопливний колектор, тобто він не зупиняється. Роботи проводяться під постійним рухом стічних вод. Ми обмежили зараз водопостачання, щоб стоків було менше. Але це питання не вирішує, оскільки повністю це неможливо зробити (зупинити стоки – авт.). Тому тут метр води ще», - пояснює директор КП «Хмельницькводоканал».

У межах робіт залізобетонні труби комунальники будуть міняти на пластикові. 

«Зараз труби лиш трохи видно. Однозначно мінятимемо метрів 20. А далі, якщо нам дозволить, то ми ще спробуємо зробити по одну й другу сторону, по одній-дві труби. Тобто хотілось би замінити метрів 30 хоча б», - каже він.

Подачу води, за словами директора комунального підприємства, доведеться призупиняти на момент ремонтних робіт не тільки сьогодні.

«Те, що на ніч ми воду будемо пускати – це точно. Тобто ввечері і вранці вона буде. За один день це не робиться. Це добре, якщо роботи виконають за 4-5 днів мінімум. А то й до тижня. Тому що складність робіт колосальна», - прогнозує він.

Складність робіт висока через постійний рух стічних вод. Фото: «Хмельницькводоканал»

Деталі інциденту з обвалом тротуару на Зарічанській

Тротуар на Зарічанській разом з двома пішоходами провалився 8 серпня. Карета швидкої доправила 45-річну жінку в травмпункт. Інший постраждалий госпіталізації не потребував.

Як розповіли Суспільному в обласному центрі екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, під час огляду лікарі «швидкої» діагностували у жінки незначні травми, забій потилиці й ліктя. Згодом доправили до травмпункту, аби її додатково оглянули терапевт, невролог, хірург.

Місцева жителька Оксана стверджує, що тротуар у тому місці на вулиці Зарічанській провалюється уже не вперше. Утім раніше вона не чула, що хтось з людей там травмувався.

За словами комунальників, причина інциденту – старі залізобетонні труби, які з роками вимиваються і руйнуються.

«Каналізаційний колектор експлуатується з 1970-х років, він з залізобетонних труб. Залізобетон з часом втрачає свою міцність внаслідок газової корозії, яка має місце на стічних водах. І очевидно, що під час великої кількості дощів і потрапляння в каналізацію зливових вод, колектор переповнюється. І десь на стиках, де вода може виходити назовні від колектора, розмочується ґрунт, і під дією ґрунту обвалюється верхня частина залізобетонної труби, що й сталося на даному колекторі», — зазначив Станіслав Міхалець, головний інженер КП «Хмельницькводоканал».

Комунальники мінятимуть залізобетонні труби на пласмасові. Фото: «Хмельницькводоканал»

Замінити всі старі труби наразі фінансово неможливо

Як розповів сайту «Є» директор КП «Хмельницькводоканал», Олександр Надольний, більшість каналізаційних колекторів у Хмельницькому – застарілі.

«Але серйозна ситуація, там де є забудова і МАФи, і магазини, які знаходяться поблизу колекторів фактично тільки на Зарічанській», - зазначив він.

Директор комунального підприємства каже, замінити усі старі комунікації для підприємства зараз немає змоги фінансово.

«Саме напрацювання було б, якби був тариф економічно обґрунтований. На сьогодні він покриває лише 68%. Тобто тариф не покриває наші видатки, ми не можемо виконувати роботи у повному обсязі, виконувати інвестиційні програми, робити якісь проєкти. Є, звичайно, допомога міського бюджету. Але витрати дуже великі. Ми поступово це все робимо, але так, щоб це зробити капітально і за один раз – це на сьогодні фінансово дуже складно. Тобто ми розуміємо – електроенергія росте, все росте, а тариф на воду не підвищується. Всі видатки у нас йдуть на електроенергію, заплату і податки. На капітальні роботи, на програми фактично коштів не вистачає. Тільки на дрібні ремонти», - резюмував директор КП «Хмельницькводоканал.

Читайте також: Ціна будівлі колишньої автостанції на Хмельниччині під час аукціону зросла майже вдесятеро

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую