ye-logo.v1.2

«Зелена карта» – обов'язкове страхування для виїзду за кордон На правах реклами

Суспільство 180
Автоцивілка «Зелена карта» компенсує збитки всім учасникам ДТП, крім самого винуватця
Автоцивілка «Зелена карта» компенсує збитки всім учасникам ДТП, крім самого винуватця. Фото: sgtas.ua

Виїжджаєте за кордон? Не забудьте оформити «Зелену карту» — міжнародне страхування, яке захистить від штрафів, депортації та інших неприємностей за кордоном.

Автомобілізація – це закономірний процес, котрий відбувається вже більше ста років. І за цей час на дорогах почало їздити багато автомобілів. Також закономірний процес – і те, що кількість дорожньо-транспортних пригод також зросла. А це завжди викликало збитки в автовласників. 

Раніше проблема компенсації постраждалим поставала більш серйозно, ніж зараз, адже раніше винуватець ДТП сам вимушений був сплачувати постраждалим людям компенсації. Але через фінансові проблеми виплати затягувалися на довгі роки, а це постраждалим не підходило. Тому в Україні та в інших країнах на законодавчому рівні ввели обов'язкове страхування. ОСЦПВ його назвали (в народі – автоцивілка). 

Оскільки при поїздці за кордон раніше треба було мати автоцивілку тої країни, куди направився водій (а якщо для цього треба проїхати транзитом ще через кілька країн, то й страховки цих країн), це виходило дорого. Тому деякі країни (усі країни Європи, Туреччина та ще деякі країни) підписали договір на дію єдиного міжнародного полісу, котрий називається «Зелена карта». Даний поліс діє в усіх країнах, котрі підписали відповідний договір. В Україні «Зелена карта» також діє для іноземців. 

Наслідки, котрі матиме автовласник, якщо в нього не буде «Зеленої карти» за кордоном

Відсутність полісу обов'язкового страхування (не має значення, чи це місцева автоцивілка, чи це «Зелена карта») в країні, де перебуває автовласник, призведе до того, що він матиме багато проблем. Основні серед них – наступні: 

  • Дуже великі штрафи. У країнах Європи вони можуть сягати до 1000 євро. Для українців подібна сума часто є надто великою. 
  • Депортація водія з країни. Також автовласник може отримати заборону на в'їзд до даної країни. 
  • Вилучення машини. Її можуть вилучити та відправити на штрафмайданчик. І тоді повернення транспортного засобу вимагатиме сильно більше коштів, ніж купівля полісу «Зелена карта». 

Важливо розуміти, що, як і автоцивілка, «Зелена карта» компенсує збитки всім учасникам ДТП, крім самого винуватця. Також варто розуміти й те, що не завжди страхова компанія може покрити всі збитки. І тоді вже самому автовласникові доведеться сплачувати решту коштів. Є варіант докупити перед поїздкою ще поліс додаткового страхування, котрий діє разом із «Зеленою картою». Так буде більш безпечно в плані фінансовому. 

Фактори, котрі впливають на ціну страхового полісу

Подібних факторів кілька. Серед них – такі: 

  • Вид транспортного засобу. На легкові машини ціна автострахування буде нижчою, ніж на більш велику техніку по типу вантажівок та автобусів. Тут не тільки про розміри мова йде, а ще й про відповідальність, котру несуть водії кожного з типів транспортних засобів. У водіїв вантажівок і автобусів відповідальність вища, ніж у водіїв легкових авто. 
  • Країна, куди збирається їхати водій. Кожна країна має свої особливості в плані виплати страховки та іншого. 
  • Термін поїздки. Чим на довше збирається їхати автовласник до іншої країни – тим вища буде страховка на машину. 

Одне варто пам'ятати: не треба економити на страховці. Інакше можуть бути погані наслідки.

Ліцензія серія АВ № 499974 від 11.01.2010 р., видана ДКзРРФПУ 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую