ye-logo.v1.2

На Волочищині сільський ставок став “яблуком розбрату”

Суспільство 2904
Фото: Євгеній Дорофєєв

Жителі Нової Бубнівки, городи яких спускаються до одного з сільських ставків, стривожені тим, що будівельні роботи на ставку можуть призвести до затоплення

Причому, орендар лише в усній формі дозволив одній сільській родині користуватися водним плесом. Однак, стверджують мешканці Нової Бубнівки, родина веде там будівельні роботи і тримає у страху усю округу.

Нову Бубнівку, або хутір Ленінці, як село називали у радянські часи, зараз населяють, здебільшого, пенсіонери. На краю однієї з вулиць живе 75-річна Станіслава Францівна. Важка праця у колгоспі та життєві незгоди пригнули бабусю до землі. Згорблена, маленька, вона зустрічає нас біля хвіртки. “Діти, я боюся. Ще спалить мене той бізнесмен”, - сходу скаржиться. Її город виходить до сільського ставка. Раніше на ньому плавали гуси й качки, а скраєчку плескалася у водичці малеча, сьогодні він став для селян недоступним, а для декого – ще й загрозу складає. І побоювання Станіслави Францівни небезпідставні. Адже її синові й онуку, які живуть у Хмельницькому, на телефон надійшло кілька СМС-повідомлень зі справжніми погрозами.

Конфлікту, який стався між двома родинами, кілька місяців. Якось, вчергове приїхавши у село до старенької мами, Володимир та Наталя Постемські з подивом помітили, що біля сільського ставка, який прилягає до городу материного обійстя, щось будують. Трудилися односельці з сусідньої вулиці – Ющинські. “На дорогу навезли стільки землі, що ми не могли проїхати, - згадує Наталя Іванівна. - Ще й дерева з прибережної смуги повирізали. А біля берега встановили плакат: “Ловити рибу заборонено”. Ми підійшли і поцікавилися, що тут роблять і хто дозволив. Мені у відповідь: “Ти хто така?”, і нецензурна лайка. Коли син сказав, що потрібно поцікавитися, чи є у них документи на будівельні роботи, вони його схопили, кинули на землю. Мене теж шарпали, кидали на купу землі. Частину тих подій ми відзняли на мобільний”. Телефон тоді у хлопця відібрали і кинули у ставок. Однак, Віталій таки дістав його, і на ньому збереглася частина відеозапису. Родина Постемських звернулася до сільської ради з проханням пояснити, що будують на сільському ставку. Адже будівельні роботи можуть призвести до того, що вода підтопить городи кількох мешканців села.

“Заяву про побої ми подали до дільничного, - продовжує Володимир Богуславович. - А він при нас телефонує до Ющинського: “Ростік, що це ти жінок б'єш?”. І – ніякого результату. Та тут у селі їх усі бояться. Нещодавно сину на телефон почали надходити СМС-ки з погрозами: то ми з тобою зробимо те-то й те-то, то хату спалимо. Мама боїться сама ночувати”. “У селі більшість пенсіонерів, - каже Станіслава Францівна. - Вік ми пропрацювали на колгоспних полях. А тепер боїмося залишатися у власній хаті. Хто нас захистить?”. Інші люди теж стверджують, що Ющинських у селі побоюються. На підтвердження цих слів ніхто не хоче називати свого прізвища. “Ви поїдете, - кажуть, - а нам тут жити”.

“Сідайте в машину та їдьте звідси”

Хвіртка, яка веде до садиби Ющинських, виявилася замкненою. Але нам назустріч поспішала невисока жінка. Не пускаючи нас на подвір'я, вислухала, чого приїхали. І одразу почала телефонувати комусь: “Дай мені номер телефону хазяїна ставка, тут приїхали з Хмельницького, нехай їм все пояснить”. Однак наша розмова з тим “хазяїном” так і не відбулася. “Орендар нічого не робить на ставку, тому дозволив нам користуватися, - намагається пояснити ситуацію жінка. - Які городи ми можемо затопити? Там болото, а на ньому – калабаня. Щоб там щось зробити, треба купу грошей витратити. Ми нічого не робитимемо, і ніякі городи не затопимо”. А коли почула, що ми знаємо про конфлікт, і потерпілі подали заяву до міліції, взагалі відмовилася говорити: “Є сільська рада, міліція, нехай вам все пояснюють. Ніхто нікого не бив, вже все з'ясували. Це наклеп. Ми маємо свідків. Що ви ще хочете? Воно вам не потрібно. Сідайте в машину і йдьте звідси”.

“Я хотіла би, щоб хоч один ставок залишився у сільській власності”

Сільський голова Бубнівки Тетяна Ковтун намагається не підтримувати жодну зі сторін конфлікту. Хоча, спершу може здатися, що вона таки підтримує Ющинських. Тим паче, що в першій відповіді, яку отримали Постемські від сільського голови, йшлося, що між орендарем ставка – Тетяною Дануце та суборендарем Юшинським укладена угода про суборенду терміном на 41 рік. “Я була в адміністрації та прокуратурі, - каже Тетяна Леонідівна, - і з'ясувала, що договору суборенди таки немає. Ставок в оренду хмельничанці Тетяні Дануце на 45 років віддав мій попередник. Щодо цього є розпорядження Волочиської райдержадміністрації. А от договору суборенди немає. Кажуть, домовилися усно. У цьому конфлікті я не підтримую жодну зі сторін. Ющинські справді поводяться трохи зухвало, ми їх неодноразово попереджали. А щодо ставка, то я би взагалі хотіла, щоб він залишився у сільській комунальній власності. Адже люди хочуть рибу ловити, десь мають плавати качки й гуси”.

Державні служби все ще розбираються

З проханням перевірити правомірність проведення будівельних робіт та взагалі використання ставка родина Постемських звернулася до Волочиської райдержадміністрації, прокуратури Волочиського району та управління Держкомзему у Хмельницькій області. Однак, поки що тільки вдалося точно встановити, що ніякого договору суборенди між орендарем Тетяною Дануце та Ющинським не існує. На жаль, з самою Тетяною Анатоліївною поспілкуватися не вдалося. Жоден з телефонів, які ми змогли відшукати в Інтернеті, не відповідав. А у сільській раді стверджують, що її номера не мають. Або був, але загубився. Тим паче, що укладав договір колишній голова села. Прокутарура звернення Постемських передала до державної екологічної інспекції. Натомість від екологів ми почули обіцянку розібратися у ситуації. “Протягом найближчих двох тижнів ми виїдемо у село і все з'ясуємо”, - пообіцяли екологічні інспектори.

А от одна із заяв Постемських – до міліції – розглянута. Як зазначає заступник начальника Волочиського райвідділу УМВС України в Хмельницькій області – начальник міліції громадської безпеки підполковник міліції Володимир Трембач, за заявою проведені перевірки, і у порушенні кримінальної справи відмовлено за відсутності складу злочину. Зараз справа знаходиться на розгляді у прокуратурі. Інша заява – щодо СМС-повідомлень з погрозами – зараз перевіряється. Володимир Леонідович теж дав обіцянку – розібратися із ситуацією у селі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую