ye-logo.v1.2

Стиліст Лілія Майорова: «Починайте любити яскраві кольори»

Суспільство 8385
Фото: з архіву Лілії Майорової

Вона робить саму себе, інших та навколишній світ красивими. При цьому, як кажуть, без відриву від виробництва, вона – мати, донька, подруга…

Лілія Майорова йшла до світу моди та краси з самісінького дитинства, навіть не усвідомлюючи цього. Ще тоді, коли батьки відряджали її до хресної мами. Та була завідуючою усіх перукарень у Хмельницькому, організовувала майстрів-перукарів на щорічне свято квітів і, подекуди, роль маленької принцеси діставалася похресниці. Поки Ліля навчалася у школі батько – правоохоронець та мати – народний засідатель у суді пророчили їй долю керівника. Але вона стала однією із кращих стилістів країни, міжнародним призером минулого року у Парижі та представляє Україну на найпрестижніших подіумах Європи.

Усі в сім’ї були шоковані від мого вибору, – зізнається Лілія Майорова. – Але вже тоді, робота перукаря асоціювалася у мене з красою, різнобарв’ям, чимось розкішним. Я розуміла, що це подобається людям, бачила як зачіска радикально змінює жінку, робить її красивішою, яскравішою. Після навчання у коледжі я працювала завідуючою перукарні, але прагнула заглибитися у перукарську майстерність повністю. Я познайомилася з дівчиною із Вінниці, яка навчалася у академії «Долорес», що у Москві. Вона давала мені уроки перукарського мистецтва. Згодом ми домовилися вдвох їхати навчатися до академії, але у неї захворіла дитина, і я розуміла: або їду сама, або стати гарним перукарем мені не світить». Тоді я була такою собі «кімнатною рослинкою» – заміжньою слухняною жінкою з дитиною на руках. Але вирішила їхати. З того часу в мене змінилося радикально не лише життя, але й ставлення до себе, до своєї професії. Навчання було дуже важке, але цікаве. Чесно кажучи, я не надто переймалася дипломом, який видають по завершенні навчання. Мене цікавив сам процес, бо я усвідомила глибину професії.
– Була спокуса залишитися у Москві?
– Була і спокуса, і можливість. Із тридцяти осіб з групи, на модельєра здали дванадцять, і я у тому числі. Представники найкращих салонів Москви сиділи на іспиті, проводили бесіди опісля і пропонували залишитися тим, хто їм підходив найбільше. Коли я, у телефонній розмові повідомила про запрошення чоловікові, а ми все вирішували разом, він багатозначно промовчав. Тоді, коли ми погодили, що я їду на навчання, у нас була домовленість, що все це – заради сім’ї, я повернулася додому. Через якийсь час зрозуміла, що мені не вистачає енергії малого міста. Нині я працюю у Хмельницькому та Києві одночасно. Проте, прив’язуюся не до певного міста, а до комфорту і того, що нині актуально для моєї сім’ї. Поки син Гліб навчається у Хмельницькому, ніхто нікуди не переїздитиме. Тут його батько, друзі, все, що йому подобається.
– Ви мати, підприємець, стиліст та ще й на світських заходах з’являєтеся. Як встигаєте?
– Мені просто пощастило з дитиною. Він дуже самостійний, допитливий та кмітливий. Особливо він закохав мене у себе на відпочинку в Єгипті. Мене подруги налаштували на роль мами, що «витирає соплі» дитині. Та коли одного ранку в нас заклинив замок у вхідних дверях, і мій восьмирічний син самостійно домовився з адміністрацією і проконтролював ремонт не лише замка, а ще й згадав про кондиціонер, який у нас погано працював, то я зрозуміла – з такою дитиною можна дозволити собі жити комфортно і все встигати!
– Зона комфорту для Вас це що?
– Насправді я й досі у пошуку. Нині для мене зона комфорту – це моя квартира. Я її зробила саме такою, про яку мріяла. Хоча іноді, особливо, щоб прийти до тями, навести лад у думках, полюбляю їздити у Європу. Особливо мені подобається засісти у якусь маленьку кав’яреньку з улюбленою книгою в руках.
– З чого розпочинається Ваш ранок?
– З музики, кави і, обов’язково маски для обличчя. Насправді, це вже звичка або навіть ритуал. Проте, я не використовую так звані домашні маски з усього, що потрапить під руку. Я люблю професіоналізм у всьому, тому масками користуюся винятково професійними. Взагалі, у всьому має бути професіоналізм та постійність. Ми вже доросли до того, щоб мати особистого стоматолога, косметолога і лікаря. Адже краса – це, найперше, здоров’я.
– А взагалі краса у Вашому розумінні це що?
– Енергетика. Я навіть дипломну роботу в академії захищала на тему: «Зроблено у Голівуді». За основу взяла два прототипи жінки: «холодну» Марлен Дітріх, яку зробила рада продюсерів, видаливши їй корінні зуби і кілька ребер та звичайну дівчину, котра живе поряд із нами. Робота була побудована контрастах: зірка, яка просто сяє красивим, холодним сяйвом, але нічого не віддає, і жінка, яка, як і всі жінки, покликана бути джерелом: вона мотивує чоловіка на дії, віддає любов. Люди звикли наслідувати загальноприйнятий шаблон, але мало хто намагається віднайти власний шлях. Моє завдання – розкрити у кожній людині її індивідуальність. Адже людині важко любити себе. Не на словах, а займатися власним здоров’ям, мати нормальне, а не викривлене, почуття власної гідності. Це перше, з чого варто розпочинати: зрозуміти себе і прийняти такою, як ти є.
– До штучної краси як ставитеся?
– Коли це в міру, то позитивно. Нині жінки мають можливість продовжити молодість, а значить і якість життя. Саме якість! Адже коли жінка доглянута, вона завжди викликає здоровий інтерес, а значить і краще може себе реалізувати, в неї сильніший імпульс. Але штучними засобами природної краси не заміниш. Працюючи з однією дівчиною, ми пішли до магазину підбирати їй професійну косметику для обличчя, але мимоволі я помітила у неї на шиї бруд і зрозуміла, що не з того варто розпочинати навчання! Власну неохайність не можна замастити жодним найдорожчим кремом. Якщо для більшості ранкові процедури: душ, чистка зубів і так далі – це звичні речі, то окремих цього ще варто вчити!
– Чим Вас можна здивувати?
– Коли бачу, як людина виростає над самою собою. Коли вирішує більше не порівнювати себе із іншими, а лише – себе теперішнього із собою кращим. Особливо коли людина змінюється і ззовні, і внутрішньо. Я, спостерігаючи за результатом, можу навіть розплакатися від щастя. Це неймовірна радість! Навпаки буває, коли я бачу, як людина сама себе закопує, нищить, не вірить у власні сили.
– Внутрішні і зовнішні переміни завжди відбуваються паралельно, чи можливе одне без іншого?
– Можливе. Особливо, коли людина має гроші. Але це дуже не цікаво для оточуючих, адже ми спілкуємося не з гарною картинкою, а з особою. Якщо особистість не простежується, то картинка не допоможе.
– Чому ж культивується саме картинка?
– Картинка – це успіх. Суспільство диктує такі умови. До симпатичної особи прислухаються швидше. Для того, щоб досягнути успіху, необхідно бути картинкою, але індивідуальною. Це не так важко, як здається. Якщо людина не вживає надмірну кількість спиртного, не палить, веде здоровий спосіб життя, то вона уже нормально виглядає. Решту підкреслять майстри: перукарі, візажисти, стилісти. Підкажуть, що, як і коли варто робити і все, – ви красень чи красуня. Мода насправді – це пошук вічного. Якщо правильно ставитися до неї, то можна не витрачати зайві гроші.
– У Лілії Майорової є стилісти? Чи вона довіряє лише собі?
– У мене є колеги і цього достатньо. Одного разу вони мені зазначили, що якщо мене перефарбувати у темний колір, я буду надто жорстка, або так виглядатиму. Кольором ми теж визначаємо частину себе, формату поведінки. Колір впливає на результат.
– Тобто, жарт про те, що у кожної брюнетки є функція «блондинка» не зовсім жарт?
– Звичайно, ні. До речі, брюнеткам дуже важко «включати» якості блондинки. А ось білявкам прищепити якості брюнеток набагато простіше, адже у кожної жінки в житті настає момент, коли вона стає більш відповідальною та сконцентрованою. Я від природи шатенка і окремі якості блондинки відпрацьовувала у собі роками!
– Навіщо Вам це було?
– Мені завжди було легко в кар’єрі і важко в особистих стосунках зі справжніми чоловіками. «Брюнеточні» якості прекрасні для вирішення поставлених задач, досягнення кар’єрного зросту. Нині я навчилася змінюватися і буваю різною: холодною і логічною, веселою і безтурботною. Завдяки людям, з якими працюю, я навчилася бути собою, а не грати ролі, висловлювати власну думку, а не ту, яку від мене хочуть почути. Єдине, чого мені довелося навчитися – висловлювати її у дещо м’якшій формі, ніж це було колись. Адже від природи я буваю різка, мені властива надмірна категоричність. Тепер, перед тим, як сказати щось, перепитую себе кілька разів, а потім, якщо впевнена – кажу все, як є.
– Що радять стилісти для модниць у цьому сезоні?
– Хітом весни буде все дуже яскраве. За основу європейські законодавці моди взяли усі яскраві відтінки природи. Якщо окремі пасма волосся фарбуватимуть у помаранчеві відтінки, то лак для нігтів обов’язково буде кольору фуксії. Поєднання цих кольорів буде найактуальнішим у цьому сезоні. Актуальним також буде колір морської хвилі з зеленкуватим відтінком. Тому починайте любити яскраві кольори. Саме починайте, бо багатьом до таких кольорів потрібно доходити протягом певного часу. Головна рекомендація – не слідуйте сліпо за модою, за тим, що вам нав’язують – обирайте з модних тенденцій те, що ваше.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую