ye-logo.v1.2

10 листопада розпочнеться реєстрація учнів на пробне тестування

Суспільство 2456

На відміну від минулого року, такі предмети як математика та історія України не є обов’язковими для учасників тестування, а до переліку предметів додали російську мову.

Про це нашій газеті розповіла Валерія Мельник, проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
– Валеріє Вікторівно, зовсім нещодавно було остаточно підбито підсумки незалежного оцінювання якості знань 2010 року. Які результати на Хмельниччині?
– У 2010 році в Хмельницькій області на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалося всього 12249 учасників. 45 учасників отримали оцінку 200 балів з одного предмета ЗНО: 11 – з української мови та літератури, 12 – з математики, 7 – з історії України, по 1 – з біології і фізики,  3 учасники – з географії, 9 – з англійської мови. Загальний рейтинг успішності по Україні за результатами тестування в Хмельницькій області – 10 місце.
– Яким буде зовнішнє незалежне оцінювання у 2011 році?
– У 2011 році зовнішнє оцінювання для бажаючих стати студен- тами вищих навчальних закладів буде проводитися з таких предметів: українська мова та літера- тура, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором): англій- ська, німецька, французька, іспан- ська. Як бачимо, до переліку предметів додано ще й російську мову. Зовнішнє оцінювання з української мови та літератури є обов’яз- ковим для всіх абітурієнтів. На відміну від минулого року, такі предмети як математика, історія України (на вибір) цього року не є обов’язковими для учасників тестування. Результати зовнішнього оцінювання будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно- медичного спрямування).
Тести для зовнішнього оцінювання з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримсько-татарською, молдовською, польсь- кою, російською, румунською, угорською мовами.
– Чи вже є нормативно-правові документи Міністерства освіти і науки України, які регулюватимуть процедури реєстрації учасни- ків ЗНО, проведення пробного тестування?
– Такі документи підготовлені, але поки ще не опубліковані. За повідомленням директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадія Кузьменка,  реєстрація учасників ЗНО 2011 року триватиме з 15 грудня 2010 року до 28 лютого 2011 року. Реєструватися на ЗНО бажаючі вступати до ВНЗ цього року будуть самостійно через Інтернет, надсилаючи відповідні документи (їх копії) поштою. А з 10 листопада по 10 грудня 2010 року здійс- нюватиметься реєстрація на пробне тестування. Реєструватися для участі у ньому також потрібно самостійно через Інтернет. Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні безкоштовна, а у пробному тестуванні – платна (вартість ще не визначена). Пробне тестування відбудеться 2 квітня 2011 року з української мови та літератури, біології, фізики, іноземних мов та 9 квітня 2011 року з історії України, математики, хімії, географії, російської мови.
– Чи зміняться умови вступу до вузів України цього року?
– Наразі наказ Міністерства освіти і науки України про затверд- ження умов вступу до вищих навчальних закладів України в 2011 році ще не опублікований. Проте, його проект розміщено на сайті міністерства в рубриці «Громадське обговорення». З ним може ознайомитися кожний бажаючий.
– Що можна порадити цьогорічним абітурієнтам?
– По-перше, для підготовки до ЗНО-2011 слід добре оволодіти шкільною навчальною програмою з предметів. Окрім того, слід ознайомитися з програмою тестування з кожного предмета, специфікою, технічними та психолого-педагогічними характеристиками предмет- них тестів 2011 року. Цей матеріал розміщено на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua) та Вінни- цького регіонального центру оцінювання якості освіти  (ВРЦОЯО) (www.vintest.org.ua) в рубриці «Готуємось до ЗНО».
Варто також використовувати для тренування, визначення власних можливостей предметні тести минулих років, які також розміщені на цих сайтах. Вінницький центр з четвертого  жовтня 2010 року надає можливість кожному зареєстрованому учаснику пройти ON-LINE тестування з української мови та літератури, історії України, математики, біології, хімії, фізики, географії та англійської мови.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую