ye-logo.v1.2

З присмаком дорогого вина та сиру

Суспільство 2633

Гастрономічний туризм дозволяє зануритися в реальне життя тієї чи іншої країни, відчути, так би мовити, її на смак

«Якщо ви не скуштуєте місцеву кухню, вважайте, що ви не були у країні», - люблять казати гіди під час подорожі. Поступово дегустація національних страв, що раніше аж ніяк не була головною складовою відпочинку, перетворилася на повноцінний вид туризму. Країни, помітивши зростання інтересу до гастрономічного туризму, почали активніше просувати свої кухні. 
Українські турфірми намагаються продавати гастрономічні тури вже кілька років. Однак, за словами директора турагенції «Перфект тревел» Владислава Кавецького, у нас поки що небагато тих, хто подорожує винятково заради місцевої кухні. «Ми пропонуємо цікаві гастрономічні тури, але поки що їх відвідує мало українців. Зазвичай спочатку обирають країну для відвідування, а потім можуть додатково замовити, наприклад, дегустацію вина або вечерю в національному стилі», — каже він.
Проте, це зовсім не означає, що немає попиту на гастрономічні тури. Гастрономічний відпочинок - це індивідуальні тури, однак справжні гурмани не пошкодують грошей, витрачених на тур.
За словами пана Владислава, у переважній більшості українські туристи-гурмани замовляють комбіновані винні та гастрономічні тури, до яких входять також відпочинок на озерах або узбережжях та екскурсійні програми. Улюблені винні маршрути - Франція (долина Луари, Бургундія, Бордо, Божоле Шампань, Прованс, Коньяк), Австрія (долина Вахау), Чилі (поблизу Сантьяго) і ПАР (Кейптаун). У цих країнах давно налагоджена процедура прийому гастрономічних туристів. Зокрема, у Франції при виноградниках є гостинні двори, де турист може не лише посмакувати вином, а й переночувати.
Винні тури до Європи, зазвичай, тривають 4-5 днів, до Африки і Латинської Америки - 7-10 днів. Такі тури передбачають відвідування виноградників та пивниць із гідом, дегустацію вин у супроводі сомельє, знайомство з виноробами, відвідування ресторанів. Гастрономічний відпочинок у Франції доволі дорогий, але найпопулярніший. Українські гурмани воліють зупинятися в замках, відвідувати ресторани «високої» кухні, де вечеря може коштувати до 300 євро з особи тощо. Можна замовити віскі-тур до Шотландії, винний тур до Чилі.
«Недорогі комбіновані гастрономічні та винні тури можна здійснити до Румунії та Угорщини, які славляться не лише вином, а й стравами з гусячої печінки, - каже пан Владислав. – А от скуштувати домашні сири я б радив у Хорватії та Чорногорії. У цих країнах, як у Камбоджі чи на Кубі, можна відпочити від «високої» кухні й насолодитися їжею, приготовленою майже в домашніх умовах смачні сири можна спробувати й у Франції та Італії, де їх варять чи не у кожному дворі».
До екзотичних африканських країн і країн Латинської Америки туристи їдуть поласувати м’ясом диких тварин. Наприклад, у ПАР у відомому ресторані «Карнівор» пропонують на вибір 20 видів м’яса диких тварин. Такий же заклад можна знайти у Зімбабве (ресторан «Бома»). У Бразилії подібні ресторани розташовані в районі Ігусу («Амазонія»).
В азіатських країнах – Китаї, В’єтнамі, Таїланді, Індії, Шрі-Ланці, Балі – є багатий вибір морепродуктів та свіжих екзотичних фруктів, місцевих напоїв. Тут мало не перед вами приготують лобстера, змію, павуків, тарганів та черепашок.
«Бюджет поїздки залежить не лише від напрямку і суми, яку готовий витратити клієнт, а й від самого туриста. Є поціновувачі вина, колекціонери, фахівці, які шукають нових смаків. Такі туристи найчастіше самі визначають винні провінції для відвідування, а також пивниці, де є вина врожаю певного року. Деякі власники винних магазинів вирушають у винні тури, щоб дізнатися, як працюють бутики за кордоном», - каже Владислав Кавецький.
До речі, турфірми готові організовувати не лише дегустацію вин та ознайомлення з місцевою кухнею, а й навчання мистецтву приготування та сервірування страв у шеф-кухарів у відомих кулінарних школах: Інституті кулінарного мистецтва у Франції, на кулінарних і винних курсах у готелі Шато де л’Ост, Університеті високого кулінарного мистецтва Мішеля Герара. Однак вартість таких майстер-класів доволі висока – від 2 тисяч євро. Проте є менш відомі школи у різних країнах, де майстер-клас обійдеться значно дешевше. Любителі екзотики можуть вирушити до однієї з кулінарних шкіл Бангкока та отримати кілька уроків. А от туристи-професіонали ладні їхати до Франції або Італії лише заради години спілкування з місцевими кухарями.




 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую