ye-logo.v1.2
24 Січня, 2020

У СБУ розповіли про заплановані мільйони на підкуп виборців на Хмельниччині

Олександр НІКІТІН Вибори 4434
У СБУ заявили, що викрили виборчу піраміду
У СБУ заявили, що викрили виборчу піраміду. Фото: radiosvoboda.org

У координації злочинної схеми підозрюють одного з народних депутатів.

Служба безпеки України викрила механізм підкупу виборців та впливу Росії на результати майбутнього волевиявлення під час голосування на виборах Президента України. Про це на брифінгу повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

«Нами спільно з прокуратурою та ДБР проводиться більше 30 обшуків у вказаних членів угруповання. Під час їх проведення вже вилучено десятки тисяч доларів США, звітну документацію, розписки про вручення та отримання коштів та інші матеріали, які підтверджують протиправну діяльність», - слова представника СБУ наводить «Українська правда».

Зокрема, за словами Кононенка, на підкуп виборців тільки у Хмельницькій області планувалось витратити три мільйона гривень.

Реалізація проекту передбачала формування у виборчих округах так званої «піраміди»: керівник сектору – старший виборчої дільниці – «десятки» – «двадцятки», які повинні забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата. «СБУ встановила, що основним координатором цієї мережі є один із діючих народних депутатів України», - повідомили в прес-службі відомства, однак прізвище нардепа не наводять.

За словами Кононенка, частина організаторів піраміди є інтегровані у російський політикум і тривалий час працювали у РФ, організуючи виборчі кампанії провладних партій. «Відповідальним за Вінницьку область був громадянин Росії Володимир Рябий. У 2012 році брав участь у виборах президента РФ як довірена особа кандидата на посаду президента РФ Жириновського. Після виборів очолив Ставропольське регіональне відділення політпартії «Патриоты России», - цитує заступника голови СБУ «Укрінформ».

Наразі, СБУ спільно з Генеральною прокуратурою та ДБР проводить десятки обшуків в учасників угруповання.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую