ye-logo.v1.2

Будьте обережні: кліщі вкусили уже десятьох хмельничан

Здоров'я 4502
В останні роки географія проживання кліщів розширилася, відповідно збільшилася кількість уражених
В останні роки географія проживання кліщів розширилася, відповідно збільшилася кількість уражених

З настанням весняно-літнього періоду на любителів відпочинку на природі чатують невидимі вороги – кліщі.

На території Хмельницької області, станом на 16 квітня, вже десятьох людей вкусили кліщі. Завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України Віталій Овчарук каже, що ця цифра досить умовна, адже з цією проблемою до медиків звертається досить мало людей.

«Жителі сільських місцевостей майже ніколи не звертаються до медиків, коли їх кусають кліщі. Місцяни ж навпаки, б’ють на сполох та одразу йдуть до медустанов. Статистка це підтверджує: якщо в 2016 році було зафіксовано 33 випадки укусів кліщів, то в 2017 році зареєстровано 116 випадків», - каже медик.

Легковажити укусом кліща не варто, адже він може викликати дуже небезпечне захворювання, яке, насамперед, вражає серце, нервову систему та опорно-руховий апарат.

«Найпоширенішою серед інфекцій, яку передають кліщі, є хвороба Лайма. Це захворювання має досить важкий перебіг, адже відбувається ураження різних органів та систем (шкіри, серця, суглобів, нервової системи, органів зору). Інкубаційний період триває від 7-10 днів до 6 місяців і більше», - розповів Віталій Овчарук.

Медик додає, що якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до серйозних наслідків. Звичайно ж, це зовсім не означає, що усі укуси кліщів призведуть до захворювання. Якщо кліщ не заразний, то і небезпеки для здоров’я він не несе.

«За будь-якого випадку, після укусу кліща необхідно звернутися до лікаря для встановлення нагляду та призначення екстреної профілактики антибіотиками, що може попередити розвиток захворювання», - каже фахівець.

Для визначення попадання збудника в організм людини, необхідно провести дослідження кліща, який вкусив. Таке дослідження проводять у лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12 (неподалік автостанції №5). Після цього приймається рішення щодо обстеження та лікування постраждалого.

 Читайте також: Вісім порад для самолікування і про наше самопочуття у відсотках.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую