ye-logo.v1.2

Хто частіше страждає від алергічного риніту

Здоров'я 3928
Сезон цвітіння рослин закінчується аж наприкінці жовтня
Сезон цвітіння рослин закінчується аж наприкінці жовтня. Фото: stuttgarter-zeitung.de

На початку весни, зазвичай, згадують про сінну лихоманку.

Проте досвід свідчить, що не все, що передається з уст в уста, є правдою. Розвінчати міфи про сінну лихоманку нам допоміг лікар-алерголог обласної лікарні Павло Чорнобровий.

Насправді сінна лихоманка не є лихоманкою, стверджує лікар, а алергічною реакцією, що супроводжується нападами чхання, нежитю і закладеним носом. Її медична назва - алергічний риніт, захворювання, яке ініціюється таким алергеном, як квітковий пилок, і проявляється в запаленні слизової оболонки носа.

Алергія на квітковий пилок сезонна. Загострення зазвичай відбувається влітку, особливо в спекотні та вітряні дні, коли пилок поширюється в повітрі. З іншого боку, алергеном є звичайний квітковий пилок, а він з’являється наприкінці лютого із цвітінням ліщини, дуба, вільхи. Сезон цвітіння рослин закінчується аж наприкінці жовтня, коли квітнуть полин, лобода та лучні трави. Якщо алергію викликає пилок всіх квіткових рослин, тоді захворювання протікає не так гостро, але протягом всього року.

Алергічний риніт часто з'являється разом з вазомоторним ринітом, коли ніс стає вкрай чутливим до таких подразників, як сигаретний дим, деяких харчових продуктів, ліків. Також підвищують ризик виникнення алергічного риніту інші алергічні захворювання - астма і атопічний дерматит.

- Павле Миколайовичу, хто частіше страждає на це захворювання?

- Сінна лихоманка зазвичай розвивається у віці до 30 років і частіше вражає жінок.

- Які причини її розвитку?

- Причиною виникнення є алергія на пилок вітрозапильних рослин (береза, полин, амброзія та злакові трави). Ці субстанції нешкідливі для більшості людей, але в алергіків вони викликають гіпертрофовану імунну відповідь. При цьому запускається каскад біохімічних реакцій, в результаті чого відбувається масований вихід в кров гістаміну та інших хімічних сполук, які викликають запалення і утворення слизу в носових ходах і пазухах.

- Перерахуйте, будь ласка, симптоми алергічного риніту.

- Перші - подразнення, свербіж у носі, глотці, на піднебінні, запалення і почервоніння очей. Далі з'являється нежить, чхання, утруднене дихання, починають сльозитися очі. У деяких випадках може розвинутися кон'юнктивіт.

- Що робити, коли вже з?явилися ознаки хвороби?

- Не слід відчиняти вікна і двері в квартирі чи офісі. Провітрюйте приміщення після дощу, ввечері і коли немає вітру (коли концентрація пилку в повітрі знижується). На відчинене вікно або двері можна повісити добре змочене простирадло або марлю в кілька шарів. Найбільша концентрація пилку в повітрі спостерігається ранці і в сухі спекотні дні, тому в цей період не рекомендується виходити надвір. Після повернення з вулиці слід переодягнутися. Зачиняйте вікна в машині під час поїздок. Приймайте душ не рідше двох разів на день. Не сушіть речі після прання на вулиці (або на балконі), тому що на них осідає пилок. Щодня проводьте вологе прибирання в квартирі, рекомендовано також використання очищувачів і зволожувачів повітря, використання кондиціонера з фільтрами на виході. А також зверніться до лікаря. Він призначить препарати, які зменшать або послаблять симптоми хвороби. Ретельно приймайте ці ліки і ведіть щоденник свого стану, це допоможе лікарю запобігти проявам алергії в майбутньому.

- Чи можна вберегтися від цього виду алергії?

- Так, можна. Коли розвинулись перші симптоми і встановлений правильний діагноз, необхідно зробити алерген-специфічну імунотерапію. Вона дозволяє збільшити тривалість ремісії (відсутність симптомів захворювання) до декількох років, знизити потреби в прийомі медикаментів, перешкоджає переходу алергічного риніту в бронхіальну астму. Цей вид терапії призначається пацієнтам, котрі страждають на сінну лихоманку з чітко встановленими алергенами.

Роман СІКОРА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую