ye-logo.v1.2

«Шкіра обличчя – не платформа для експериментів» - лікар-дерматокосметолог

Здоров'я 7260
Навесні шкіра стає особливо вразливою, каже лікар-дерматокосметолог
Навесні шкіра стає особливо вразливою, каже лікар-дерматокосметолог. Фото: з архіву

З якими проблемами варто звернутися до лікаря.

Про те, як обрати косметичні засоби та зберегти гарний і здоровий вигляд обличчя, розповідає лікар-дерматокосметолог Тетяна Алєксєєнко.

– Тетяно Петрівно, у яких випадках потрібно звертатися до фахівця щодо догляду за шкірою обличчя?

– Підставою до звернення до лікаря-дерматокосметолога є зміна кольору шкіри, почервоніння, сухість, поява пігментних плям, випадіння та ламкість волосся, зміна кольору нігтів, поява зморшок на обличчі, гнійників, акне, що постійно виникають і не зникають тривалий час. Дуже часто шкіра стає проблемною через стрес та нездорове харчування. На первинних стадіях захворювання люди намагаються впоратися з проблемами самотужки. Застосовують народні методи, ставлять самі собі діагнози, навіть не підозрюючи, що цим можуть зашкодити і викликати серйозні ускладнення. У жодному разі не випробовуйте методи, почуті від подруги чи прочитані в інтернеті. Шкіра обличчя – це не платформа для експериментів.

– Які методи дерматокосметології застосовуються найчастіше?

— Завдяки ін’єкційним та неін’єкційним методам стали доступні такі процедури як зволоження, тонізація, освітлення та омолодження шкіри. Ін’єкційна косметологія — галузь естетичної медицини. Загалом, є кілька видів ін’єкційних косметологічних процедур: ботулоксини (препарати, які використовують для корекції вікових змін, мімічних зморщок), контурна пластика (процедура з відновлення контурів та рельєфу шкіри), мезотерапія (у шкіру вводиться спеціальний лікувальний коктейль на основі гіалуронової кислоти, вітамінів та мікроелементів). Хімічний пілінг – це неін’єкційний метод, завдяки якому вирівнюється колір шкіри, розгладжуються дрібні зморшки.

— Серед найпоширеніших проблем зі шкірою — вугревий висип та пігметнація. Що може допомогти у кожному випадку?

— Тільки кваліфікований лікар відрізнить звичайне акне від серйознішого захворювання і підбере правильне лікування. Причиною виникнення акне є гормональне порушення роботи сальних залоз, тому потрібно лікувати цю проблему зсередини. Лікар визначить співвідношення гормонів у крові і, виходячи з результатів аналізу, призначить ефективне лікування. Прикро, але все частіше доводиться виявляти на шкірі обличчя певні новоутворення, що потребують інтенсивного лікування.

— Яким має бути домашній косметичний догляд?

— Обов’язковим є вмивання зранку і ввечері, але залежно від типу шкіри. Якщо суха і чутлива – спеціальним молочком, якщо комбінована і схильна до жирності – гелем для вмивання або мусом. Потім тонізація також за типом шкіри. Зранку зволожувальним кремом, на ніч – живильним.

— Яка шкіра більше схильна до появи захворювань?

— Суха шкіра схильна до лущення та почервоніння, створює відчуття жорсткості. Жирна – до висипань, має характерний жирний блиск і помітні великі пори. До появи захворювань схильні абсолютно всі типи шкіри.

— Популярністю зараз користуються тканинні маски, що можете сказати про доцільність їхнього застосування?

— Їх використовувати можна, але якщо немає захворювань шкіри. Вони покращують стан і колір шкіри.

— Як Ви ставитеся до косметики, що містить спирт?

— Таку косметику не варто використовувати щоденно, а лише за призначенням лікаря-косметолога. Є чимало випадків, коли вона протипоказана і може серйозно зашкодити шкірі.

— Тетяно Петрівно, як доглядати за шкірою у весняну пору року?

— Навесні шкіра стає особливо вразливою через обвіювання, гіповітаміноз та гіперінсоляцію. Потрібно збалансовано харчуватися та обрати ефективні засоби захисту й зволоження. Звичайно, можна це зробити самостійно, але краще все ж проконсультуватися з фахівцем. Не варто відкладати візит до косметолога у «довгу шухляду».

Катерина СТУЧІНСЬКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую