ye-logo.v1.2

Геть пісок і каміння з нирок!

Здоров'я 17848 3

Сечокам’яна та нирковокам’яна хвороби, на жаль, сьогодні досить поширене явище. Ця патологія полягає в тому, що в сечовому міхурі, сечоводах та нирках утворюються й відкладаються камінці. Далеко незавжди вони дають про себе знати симптомами. І буває, що людина дізнається про них випадково, проходячи

Чому ж виникають ці патології в організмі?

“Пісок та каміння в сечовому міхурі утворюються внаслідок порушення обміну речовин та функцій залоз внутрішньої секреції. Каміння формується шляхом кристалізації насиченої солями сечі, – розповідає Людмила Головко, лікар-нефролог, кандидат медичних наук, начмед Хмельницької міської поліклініки №1. – Виникнення каміння в сечовому міхурі може бути спричиненим тривалим вживання продуктів, що містять велику кількість речовин, які стимулюють утворення солей сечової і щавлевої кислот, а також застій сечі в сечових шляхах – нирках, сечоводах, сечовому міхурі”.
За словами Людмили Леонтіївни, процес каменеутворення посилюють такі чинники як інфекція, травми хребта і сечового каналу, нестача в харчовому раціоні вітамінів А, В, D. Відіграє значну роль і спадковий чинник.
“Хімічний склад солей та каміння неоднорідний. У кислій сечі каміння складається з солей сечової кислоти – уратів, в лужній – з фосфатів. Оксалати (найтвердіше каміння) можуть утворюватися як у кислій, так і в лужній сечі”, – каже пані Головко. Задля профілактики утворення каміння вона рекомендує збільшити водну нагрузку на організм, тобто вживати протягом дня до 1,5-2 літрів рідини. “Активні рухи також сприяють покращенню уродинаміки, тобто виведенню сечі з організму, тому варто більше рухатися, робити різні фізичні вправи, – радить Людмила Головко. – Для лікування можна вживати препарати фітолінії з сечогін­ним ефектом та протизапальною дією, трави – нирковий чай, корінь петрушки, плоди шипшини, цвіт липи тощо”.
Звісно, варто дотримуватися дієти. Вона має бути різноманітною, насиченою вуглеводами, тому їжте багато різних овочів та фруктів. “Влітку корисними стануть огірки, кабачки, дині та гарбузи. Особливо корисна гарбузова каша, яка нормалізує мінеральний обмін речовин, якщо немає протипоказів, у пригоді стануть мінеральні води: Трускавецька, Сата­нівська, Боржомі. Можна вживати фільтровану воду або двічі прокип’ячену та відстояну, проте не нехтувати живою водою”, – рекомендує лікар-нефролог. Для профілактики та лікування сечокам’яної хвороби хоча б раз на рік відвідайте санаторії Трускавця або Сатанова.
“Проте, перед тим, як починати лікування, варто проконсультуватися з лікарем, який індивідуально підбере необхідні лікарські препарати та трави, адже вживання лікарських форм має певні протипокази. Тому спочатку пройдіть повне медичне обстеження, тоді й починайте профілактичний та лікувальний курси”, – резюмує пані Головко.
Леся БОРОВЕЦЬ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую