FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
8 Травня, 2024

В Хмельницькій ОДА пояснили, чому досі проби на коронавірус відправляють до Києва

Остаточної дати, коли проби робитимуть в Хмельницькому не назвали.

Сьогодні, 25 березня, під час онлайн-брифінгу в Хмельницькій ОДА, заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька повідомила, яке медичне забезпечення отримали районні лікарні, щоб мати можливість протидіяти коронавірусу. Разом з тим відповіла на питання, чому проби тих людей, які потрапляють до хмельницької інфекційної лікарні з підозрою на коронавірус, досі відправляють до столичної референс-лабораторії, а не встановлюють результат на новому обладнанні, яке днями передали до ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Нагадаємо,обладнання (ампліфікатор) і тест-системи для виявлення коронавірусу, про які йде мова, дають можливість методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) підтвердити або спростувати захворювання на коронавірусну інфекцію у хворого. На відміну від швидких тестів вони можуть виявляти вірус у людини з підозрою на коронавірус раніше і точніше – ще до появи симптомів. Тоді як швидкі тести інформативні лише на 5-6 день після появи симптомів.

«Ампліфікатор наразі працює в тестовому режимі. І лише після того, коли пройде перевірка, ми не будемо матеріали відправляти у Київ, а будемо здійснювати усі лабораторні дослідження на базі лабораторного центру в Хмельницькому», - зазначила Оксана Ситницька.

Остаточної дати, коли проби робитимуть в Хмельницькому, під час брифінгу не назвали.

Скільки вже таких проб зроблено в Хмельницькому та чи співпадають вони з результатами тих, які зроблені в київській лабораторії, Оксана Ситницька не уточнила.

Щодо кількості тест-систем для виявлення COVID-19 методом полімеразно-ланцюгової реакції, то Оксана Ситницька зазначає, що в п’ятницю, 20 березня лабораторний центр отримав 100 тест-систем. Додає, що вчора також була поставка, але в якій кількості не повідомляє.