ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому зможуть діагностувати новий коронавірус

Здоров'я 3902

Однак досліджень поки не роблять.

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» отримав обладнання (ампліфікатор) та 100 тест-систем для виявлення коронавірусу. Ці тест-системи дадуть можливість методом полімеразно-ланцюгової реакції підтвердити або спростувати захворювання на коронавірусну інфекцію у хворого. На відміну від швидких тестів вони дадуть змогу виявляти вірус у людини з підозрою на коронавірус раніше і точніше – ще до появи симптомів.

Втім, апарат поки не працює - немає супутнього матеріалу, який дозволить робити такі дослідження в Хмельницькому.

Про це сьогодні на брифінгу в Хмельницькій ОДА сказав виконувач обов’язків директора центру Олег Балашов. Він зазначає, що супутні матеріали мають надійти найближчим часом. Можливо, сьогодні увечері.

«Результати досліджень на коронавірус можна буде отримати за 4 години», - каже Олег Балашов. І додає, що за наявності достатньої кількості тест-систем, можна буде виявляти носіїв коронавірусу та стримувати розповсюдження СOVID-19 ще до симптоматичних проявів у хворого.

Читайте також: Сoronavirus.khmelnytsky: як хмельничани об’єднуються, щоб допомогти медикам у боротьбі з COVID-19

Як пояснила головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна, наразі існує два типи тестів, які допомагають діагностувати коронавірус.

«Швидкі експрес-тести в нашій лікарні є в обмеженій кількості і ми ними користуємося якщо виникає така необхідність. Зауважу, що вони виявляють не сам вірус, а антитіла, які починають вироблятись в організмі лише на 5-6 день після появи симптомів. Тобто, якщо людина захворіла сьогодні, чи 2-3 дні тому, швидкий тест нерезультативний. А дослідження за допомогою тест-систем, тобто лабораторне тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) дає змогу достовірно встановити як наявність, так і відсутність коронавірусу в людини навіть до початку прояву симптомів», - зазначає Оксана Піддубна.

Наразі ж зразки аналізів усіх, хто потрапляє з підозрою на коронавірус до інфекційної лікарні, направляють до столичної референт-лабораторії Центру громадського здоров’я.

За словами Оксани Піддубної, наразі виявлених хворих на COVID 19 на Хмельниччині не зафіксовано. В інфекційній лікарні перебуває два пацієнти з підозрою на коронавірус. Результати дослідження по них поки очікуються. Це чоловіки з Летичівського району та Нетішина.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую