ye-logo.v1.2

Коронавірус в Шепетівці: двох людей доправили до Хмельницької інфекційної лікарні

Здоров'я 7030
Медикам, які контактували з хворим, роблять дослідження на коронавірус за допомогою точних ПЛР-тестів
Медикам, які контактували з хворим, роблять дослідження на коронавірус за допомогою точних ПЛР-тестів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Троє лікарів – на самоізоляції.

Сьогодні, 2 квітня, під час онлайн-брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації, заступниця голови ОДА Оксана Ситницька повідомила про ситуацію з коронавірусом в Шепетівці. З її слів, двох осіб з Шепетівки, які були контактні з пацієнтом, котрий наразі перебуває в Шепетівській центральній районній лікарні з діагнозом Covid-19, доправили вчора до Хмельницької інфекційної лікарні. Хто саме ці люди – не уточнила.

«На той момент вони ще не мали підтвердження чи спростування захворювання на Covid-19. Результатів досліджень відібраних біоматеріалів поки очікуємо. На відміну від чоловіка, який має підтверджений діагноз, але не підлягає транспортуванню з Шепетівки, вони були в транспортабельному стані. Тому їх і перевезли до Хмельницької інфекційної лікарні».

Щодо можливого інфікування медиків, які мали безпосередній контакт з хворим, Оксана Ситницька сказала наступне:

«Лікар, який першим оглядав пацієнта, коли той звернувся за медичною допомогою, не був в захисному костюмі. Але мав на собі маску та окуляри. Відповідно, цьому лікареві довелося піти на самоізоляцію. Щодо інших медиків – вони були в захисних костюмах. Загалом, на самоізоляцію пішло троє медиків: завідувач інфекційного відділення та два лікарі, які спілкувалися з хворим. Ми знаємо зі світової практики, що лікарі, які працюють з пацієнтами з Covid-19, часто задля безпеки не виходять з установ для того, щоб не ризикувати. Тому було прийняте саме таке рішення. Разом з тим їх усіх лабораторно перевіряють на коронавірус, щоб мати об’єктивну оцінку про ситуацію».

Вона також додає, що наразі вже опрацьоване коло контактних з хворим на Covid-19 осіб, які мають самоізолюватися. Загалом, за словами Оксани Ситницької, встановлено 24 контактні особи. Дослідження на коронавірус, якщо в них немає симптомів, їм не проводитимуть. А медикам, які контактували з хворим, роблять дослідження на коронавірус за допомогою точних ПЛР-тестів.

Нагадаємо, станом на 14.00 2 квітня наразі на Хмельниччині є сім осіб, які мають підтверджений діагноз захворювання Covid-19. Ще семеро мають ознаки хвороби, наразі їм поставлена підозра на коронавірус. Результатів дослідження біоматеріалів очікують.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую